Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Król – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Szczepan Twardoch  

13.10.2016

13.10.2016

polski

432

Wydawnictwo Literackie

9788308059036

Ocena: 5 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.

Nowa powieść Szczepana Twardocha

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.

Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą…

Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

Król - ebook

30,60 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Adam F/2020-12-28

  Nie jestem typowym molem książkowym ale uważam, że bardzo dobrze napisana książka. Fajnie się czyta w wersji elektronicznej. Kilka dni po lekturze wracam myślami do jej fabuły.
  Polecam zwłaszcza, że za ciekawą akcją kryje się jedna z życiowych prawd, do których powinien dojść każdy z czytelników. Lepiej o niej dowiedzieć się z powieści niż z własnego doświadczenia. Polecam.

 • Ocena:5
  Anna/2020-08-15

  Świetnie napisana opowieść o Warszawie w okresie międzywojennym. Wątki gangsterskie świetne. Polecam.

 • Ocena:5
  Katemeika/2017-05-10

  Bandyci, dzielnice nędzy, burdele, haracze, rodzący się faszyzm, świat zbudowany na przemocy. Fascynacja siłą. O hierarchii, o lojalności. Mało o boksie choć to o nim autor najwięcej mówi w wywiadach. Ale w gruncie rzeczy o niemożności wyrwania się z tego zaczarowanego kręgu, rezygnacji z łatwego życia, choć ono wcale nie jest łatwe. Dobrze, pełnowymiarowo zarysowane postacie. Kilka zaskoczeń fabularnych, ale bez sztucznych fajerwerków. Warszawa jakiej nie znamy. Wszystko to momentami w jakimś onirycznym sosie [kaszalot Litani opływający nad miastem i paszcza Wenus z Willendorfu].

1 - 3 z 3 opinii