Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kryminał pod psem 1: Tajemnicza śmierć Marianny Biel – ebook

BestsellerTANIEJ 5 %

Marta Matyszczak  

14.06.2017

polski

304

Wydawnictwo Dolnośląskie

9788327156945

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Co może zrobić zwolniony z pracy policjant? Może – jak Szymon Solański – przeprowadzić się do chorzowskiego familoka, przygarnąć ze schroniska psa, otworzyć agencję detektywistyczną i liczyć, że trafią mu się zlecenia ciekawsze niż śledzenie niewiernych małżonków.

Zrządzeniem losu w piwnicy nowego lokum Solańskiego zostają znalezione zwłoki Marianny Biel, niegdysiejszej gwiazdy miejscowego teatru. Policja przyjmuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. Solański jest innego zdania. Postanawia pokazać dawnemu pracodawcy, że nie stracił policyjnego nosa. Z kundelkiem Guciem u boku rusza na poszukiwanie mordercy…

Choć autorka poczucie humoru ma pierwszorzędne, nie tworzy parodii ani czarnej komedii. Opowiada całkiem poważną historię kryminalną, której charakteru dodają śląskie realia, nietuzinkowi bohaterowie i jedyny w swoim rodzaju pies.

Marta Mizuro

Książka powstała z wielkiej miłości do zwierząt i równie wielkiego, choć szorstkiego uczucia do Śląska. Marta Matyszczak opowiada o współczesnym Chorzowie w ogóle, a o mrocznych tajemnicach mieszkańców pewnego familoka w szczególności. Niewielu rodzimych autorów potrafi tworzyć słodko-gorzkie, skrzące się humorem historie kryminalne. Zaryzykuję twierdzenie, że Matyszczak jest w tej dyscyplinie kryminalnej mistrzynią. Prawdziwą.

Robert Ostaszewski

Kryminał pod psem 1: Tajemnicza śmierć Marianny Biel - ebook

22,72 zł 23,92 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  Efemeryda/2018-07-23

  Rasowy krwisty kryminał z modnie wplecionym wątkiem political fiction na pewno to nie jest. W dodatku jak doczytałam się w epilogu to debiut autorki.
  Przyznam z mojego punktu widzenia debiut bardzo udany. A sama historia? Nienachalny wątek kryminalny subtelnie i humorystycznie ukazany. Książeczka nostalgiczna, przypominała w odbiorze najlepsze dokonania kryminałów spod znaku Czarnego Jamniczka.
  Mimo, że autorka i tak nie uniknęła wplecenia wątku ze sfer rządzących (prezydent pewnego miasta posuwa akcję znacząco ku rozwiązaniu:)) polecam lekturę ku odstresowaniu i...refleksji

1 - 1 z 1 opinii