Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kurier z Toledo – ebook

TANIEJ 5 %

Wojciech Dutka  

04.09.2019

polski

225

Lira

978-83-66229-70-9

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

 

Najnowsza powieść autora bestsellera „Czerń i purpura”!

Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć…

Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie.

Wojciech Dutka z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco...

Kurier z Toledo” to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

Wojciech Dutka to urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach, dobry teatr, a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował siedem powieści, z których najsłynniejsza jest „Czerń i purpura”, oparta na faktach historia miłości w obozie Auschwitz, która uzyskała pozycję bestsellera. „Kurier z Toledo” to pierwsza książka autora wydana nakładem Liry.

 

Kurier z Toledo - ebook

24,32 zł 25,60 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Wiesława Kamińska/2019-10-03

    Nie porwała mnie ta książka, niestety. Tak wiele sobie po niej obiecywałam, zachwycona inną książką Wojciecha Dutki, ale zawiodłam się. Wymieniać tytuł "Czerń i purpura" na okładce tej książki, to nadużycie. Nie ma porównania. Na dodatek tematy wojny domowej w Hiszpanii w latach 30-tych są dla mnie tak odległe i niezrozumiałe, że chwilami nawet czułam się zmęczona ciągłym kojarzeniem kto, z kim, przeciw komu i dlaczego.

1 - 1 z 1 opinii