Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Maradona. Ręka boga – ebook

PROMOCJA

Jimmy Burns  

10.03.2021

10.03.2021

polski

352

Wydawnictwo Albatros

978-83-8215-483-2

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Kultowa, a jednocześnie kontrowersyjna biografia jednego z najsłynniejszych piłkarzy w historii światowego futbolu, Diego Armando Maradony.


Świetnych piłkarzy było i jest wielu, ale bogiem był tylko jeden. Maradona to nie tylko genialny zawodnik, to przede wszystkim symbol i legenda.

Oto strzał w samo „okienko”! Maradona. Ręka Boga to jedyna w swoim rodzaju, uznawana od wielu lat za kultową biografia Diego Armando Maradony − wirtuoza futbolu, Złotego Chłopaka, a jednocześnie człowieka z ogromnymi problemami. Od dzieciństwa w Villa Fiorito, poprzez zdobycie dla Argentyny Pucharu Świata w piłce nożnej i dwukrotnego zdobycia „Scudetto” z drużyną SSC Napoli, aż po niechlubny upadek. Choć Maradona na boisku był bogiem, to ze świętością nie miał nic wspólnego. Dokonywał cudów z piłką, ale na sumieniu miał wiele przewinień.

Są dwie osoby: Diego i Maradona. Z Diego ruszyłbym na koniec świata, ale z Maradoną nie zrobiłbym ani jednego kroku dalej. Maradona był postacią, która nie chciała słyszeć o żadnych swoich słabościach. Nie mogła sobie na nie pozwolić z powodu oczekiwań świata. Mówiłem mu wielokrotnie o tym dualizmie. On zawsze patrzył na to jednakowo: „Fer, gdyby nie Maradona, siedziałbym dalej w błocie w Villa Fiorito”. (wywiad Dominika Piechoty z Fernando Signorinim, osobistym trenerem i wieloletnim przyjacielem Maradony, Newonce 2020)

Maradona za wszelką cenę starał się nie dopuścić do publikacji tej książki. Najpierw próbował ją ośmieszyć, potem wzywał do jej bojkotu; straszył procesami, wywierał naciski na rozmówców Burnsa, by publicznie wycofali się ze swoich opinii.

Maradona. Ręka boga - ebook

23,94 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 21,95 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2021-09-10

    Nowe wydanie klasycznej już biografii wielkiego piłkarza uzupełnione o informacje o ostatnich latach życia i śmierci Maradony. Burns bardzo rzetelnie omawia karierę piłkarską i życie Maradony.  Książka pełna jest pikantnych szczegółów ale nie stacza się na poziom tabloidu, bo autor ma wiele szacunku i sympatii dla swojego bohatera. Książka kończy się smutno opisem ostatnich lat życia Maradony: narkotyki, alkohol, problemy zdrowotne i emocjonalne, nieudane epizody trenerskie. Świetna biografia.

1 - 1 z 1 opinii