Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Martwiec – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Katarzyna Puzyńska  

13.07.2021

13.07.2021

polski

520

Prószyński Media

9788382347876

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Trzynasty tom sagi o Lipowie.

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.
Tymczasem, w niemal opustoszałej wsi pośród lasów, trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny podsuwa nowe przesłanki do podejrzeń, że być może się nie myliła. To nie jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja znajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna śmierci chłopaka jest zupełnie inna niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką.
Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction "Policjanci. Ulica", "Policjanci. Bez munduru" i "Policjanci. W boju", w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.
W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru" otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii "Policja w literaturze".

Martwiec - ebook

30,96 zł 34,40 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,36 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,64 zł 34,40 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,36 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Sylwanka/2021-07-31

    Trzynasty tom sagi o Lipowie przedstawiajacy dalsze losy znanych nam z poprzednich części bohaterów. Tym razem muszą rozwiązać tajemnicę zaginionego autobusu i morderstwa jedynej odnalezionej pasażerki, która straciła pamięć. Matka dziewczyny twierdzi, że została ona pochowana żywcem i otwarcie grobu wcale nie usuwa tych wątpliwości... Czy te wydarzenia są ze sobą powiązane? I jakie znaczenie ma morderstwo jej brata rok wcześniej? Książka napisana jest przystępnym językiem z dość powszechnymi elementami humorystycznymi. Ponadto, jak zwykle u Puzynskiej powieść pełna jest tajemnic, zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Jednocześnie czytelnicy znów mają szansę spotkać się z ulubionymi bohaterami i zobaczyć jak potoczyły się ich dalsze losy. Warstwa obyczajowa stanowi przy tym mocną stronę serii o Lipowie, momentami przeważając nawet nad elementem kryminalnym. Stąd też książka będzie większą gratką dla wielbicieli bohaterów z Lipowa niż dla fanów tradycyjnych powieści kryminalnych.

1 - 1 z 1 opinii