Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Miasto biesów – ebook

TANIEJ 7 %

Albert Jawłowski  

26.08.2020

26.08.2020

polski

256

Czarne

9788381910835

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

W setną rocznicę zabójstwa Mikołaja II spod jekaterynburskiej Cerkwi na Krwi wyruszyła stutysięczna procesja. Lipcową nocą wyznawcy męczeńskiej ofiary cara-odkupiciela szli w kierunku ukrytej w uralskich lasach Ganinej Jamy, domniemanego miejsca ukrycia szczątków Romanowów. Wśród flag, proporców, ikon i krzyży nie było żadnych współczesnych symboli państwowych. Prawdziwa święta Rosja upadła bowiem przed stu laty wraz ze śmiercią ostatniego imperatora i jego rodziny. A carobójstwo było największą katastrofą w dziejach rosyjskiego ludu, oderwaniem się od Boga i Cerkwi.

Dla części uczestników uroczystości nocna procesja to przeżycie mistycznie i pretekst do odbycia pielgrzymki w intencji wielkiej Rosji i jej ludu. Dla innych to akt polityczny skierowany przeciwko zewnętrznym i wewnętrznym wrogom, sprzysiężeniom globalistów i masonów chcącym zniszczyć naturalny ład, piątej kolumnie, światowemu rządowi…

Albert Jawłowski wziął udział w uroczystościach, by z bliska przyjrzeć się pielgrzymom, ale wyznawcy świętego cara-odkupiciela to niejedyni bohaterowie tej książki. Oprowadzając czytelnika po Jekaterynburgu i uralskiej głubince, autor snuje wielowątkową opowieść o kraju, który nie umie rozstać się z przeszłością, o putinowskich bojarach, bogacącej się ponad miarę Cerkwi, skrajnej prawicy i rosyjskich „systemowych liberałach”, wreszcie o brutalnie tłumionych protestach młodzieży, która nie widzi przed sobą przyszłości.

Miasto biesów - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jędrek/2020-10-15

    Pisze Jawłowski o współczesnej Rosji oglądając ją przez pryzmat Jekaterynburga, dawniej Swierdłowska, miasta gdzie bolszewicy zabili cara Mikołaja II z rodziną. Miejsce zabójstwa stało się wielkim centrum kultu cara, uznanego za świętego przez cerkiew rosyjską. Przy okazji dowiadujemy się sporo o samej cerkwi i o naskórkowej pobożności Rosjan. Sporo też jest o współczesnej Rosji gdzie starcy rządzą apatycznym narodem, a młodzież marzy o wyjeździe z kraju. Bardzo dobry reportaż.

1 - 1 z 1 opinii