Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Miłość i wojna – ebook

TANIEJ 7 %

Max Czornyj  

24.03.2021

24.03.2021

polski

552

Wydawnictwo FILIA

978-83-8195-506-5

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

 

Łódź. Ziemia Obiecana. 1938 rok. Świat rodzących się fortun i okrutnej biedy. W życiu Franciszka Brilke, człowieka wielu kultur i narodowości, pojawia się tajemnicza kobieta, Ewa. Za jej sprawą odmienia się życie wielu pozornie niezwiązanych ze sobą osób. Wkrótce świat opanowuje wojenne szaleństwo, które każe na nowo zdefiniować istotę człowieczeństwa. Europa nieuchronnie zmierza ku tragedii drugiej wojny światowej. Czy zakazana miłość ma szansę przetrwać w obliczu hekatomby śmierci? Czy jest warta więcej niż życie?
Blisko osiem dekad po wojnie pewna staruszka dostaje plik wiadomości. Kryje się w nich prawda nie tylko o jej ojcu, ale przede wszystkim o niej. Czy odważy się poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie - kim jest? Czy u schyłku życia zaakceptuje, że nic nie było takie, jakim jej się wydawało?
MIŁOŚĆ I WOJNA to opowieść o pięknie duszy oraz nadziei. O grzechach i ich odkupieniu. To jednak przede wszystkim historia miłości na przekór wszelkim przeciwnościom. Na przekór wojnie, zazdrości oraz tajemnicom czasów minionych.

Miłość i wojna - ebook

30,60 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2021-04-07

  Niesamowita lektura i jakże inna od wszystkich o tematyce wojennej, jakie dane mi było przeczytać. Cały początek powieści był dla mnie wielkim szokiem, nawet się nieco irytowłam, bo nie wiedziałam, w jakim kierunku zmierza ta opowieść. Ponadto wojna cały czas była gdzieś w tle, a wcale nie było czuć jej piętna. Żadnych odgłosów wybuchu bomb, żadnych krwawych ekscesów i nawet temat getta jakiś taki odległy... Ciekawie ujęta jest też kwestia tożsamości głównych bohaterów, stojąca trochę w kolizji do tego, co wtłaczano mojemu pokoleniu przez lata.
  Jest też wątek miłosny, który ciągnie się od początku powieści, ale o sile i niezmienności tego uczucia dowiecie się dopiero w III. części.
  Lektura bez wątpienia dla miłośników literatury pięknej, ze wspaniałym językiem i warsztatem autora, mnóstwem wiedzy, przemyconej czytelnikowi " przy okazji". Dlatego nie każdy się nią zachwyci, nie każdy doceni. To takie trochę dzieło "pod prąd" w stosunku do bardzo wielu poczytnych, komercyjnych powieści o podobnej tematyce. Myślę, że warto jednak po nią sięgnąć, bo to bardzo oryginalne podejście do tej, tak trudnej tematyki.

1 - 1 z 1 opinii