Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mocne rozmowy – ebook

CENA NEXTO

Aneta Pondo  

26.03.2020

01.01.2020

polski

Miasto Kobiet

9788392062189

  • EPUB
  • MOBI

Opis

MOCNE ROZMOWY – sprawdzone patenty na życie

Pewnie przeczytałaś już milion podręczników, jak żyć, jak wydajniej pracować, jak budować perfekcyjne związki, jak lepiej wyglądać, jak być szczęśliwym. I co? I nic. Nie pomogło, prawda? Życiowa prawda daleka jest od poradnikowej teorii.

Aneta Pondo, naczelna „Miasta Kobiet”, zaprosiła do rozmowy 5 inspirujących, niepokornych specjalistów i zadała im mocne pytania. A oni odpowiedzieli, szczerze, bezkompromisowo. Tak powstała książka dla osób, które szukają inspiracji, jak żyć i jak przekuwać pasje w biznes. Uniwersalne prawdy zostały w niej przefiltorwane przez indywidualne doświadczenie konkretnych osób.

Mocne rozmowy” to 5 wywiadów, które z powodzeniem zastąpią wiele poradników. To ponad 300 stron sprawdzonych patentów od osób, które pomimo przeciwności osiągnęły sukces i odnalazły wewnętrzny spokój. Każda na swój niepowtarzalny sposób. Od każdej możemy się wiele nauczyć.

Rozmowy są do bólu szczere, bezkompromisowe i autentyczne. Monika Jurczyk, Ola Budzyńska, Dagmara Skalska, Joanna Hussakowska i Michał Godlewski dzielą się trudnymi i budującymi doświadczeniami. Mówią o depresji, stracie, rozstaniach, walce z perfekcjonizmem, poszukiwaniach siebie i własnej drogi. Stają przed Anetą Pondo nago, dosłownie i w przenośni – jeden z wywiadów rozmówczynie kończyły nago, na Mazurach, podczas warsztatów tańca.

BOHATEROWIE „MOCNYCH ROZMÓW”:

Ola Budzyńska – Pani Swojego Czasu, blogerka, autorka kursów, książek i podcastów związanych z zarządzaniem czasem i prowadzeniem biznesu online.

„Buntuję kobiety, żeby koszula męża i smarki dzieci nie były przypisane do naszej roli. Podpisałyśmy taką umowę? Urodziłyśmy się kobietami i dostałyśmy certyfikat, że przy okazji będziemy prasować, wychowywać, bawić?”

Dagmara Skalska – Pozytywna Egoistka, pisarka, blogerka, trenerka rozwoju osobistego, buddystka, instruktorka Calligraphy Health System.

„Gdy spotkałam Lamę, powiedział: Nie ma powodu, żeby cierpieć. Pomyślałam wtedy: Jak to nie ma powodu, żeby cierpieć?. Kilka powodów na pewno by się znalazło. Straciłam męża, firmę, dom obciążony kredytem hipotecznym. Nie miałam gdzie mieszkać, zostałam bez niczego, z wielkim długiem. Wiec jak to nie ma powodu, żeby cierpieć?”

Joanna Hussakowska – aktorka, trenerka 5Rytmów – metody pracy z ciałem w ruchu. Prowadzi regularne zajęcia w pięciu miastach w Polsce, organizuje warsztaty, m.in. „Nagość”.

„Siedziałam ostatnio na warsztatach na pomoście. Szósta rano, a ja myślę: kurna, wszyscy o tej duchowości, a ja jestem wilczyca, która po prostu może pomóc ludziom nauczyć się, jak przetrwać na ziemi.”

Monika Jurczyk – Osa, osobista stylistka, pierwsza w Polsce personal shopperka, autorka książek o stylu i dress codzie. Uczy, doradza, chodzi z klientami na zakupy, przegląda cudze szafy.

„Nie chciałam, żeby moja nowa książka była kolejnym poradnikiem przekonującym, że jak kupisz takie i takie buty, to będziesz wyglądać dobrze, a jak będziesz wyglądać dobrze, to będziesz szczęśliwa. Bo ja wyglądam zawsze dobrze, a nie zawsze jestem szczęśliwa, więc to jednak tak nie działa.”

Michał Godlewski – breathworker, założyciel Instytutu Oddechu, autor „Inteligencji oddechu" – książki wprowadzającej w praktyki oddechowe.

„Zaryzykowałbym stwierdzenie, że praca z oddechem jest równoważna z terapią. Człowiek ma w niej odczucia przepełnienia spokojem, które w terapii też się czasem wydarzają, podobnie jak uczucia przepełnienia wdzięcznością albo radością.”

RECENZENCI O „MOCNYCH ROZMOWACH”:

Małgorzata Majewska, językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego:

„Aneta Pondo przeprowadziła wywiady z ludźmi, którzy są już na pewnym etapie swojej życiowej drogi: wybrali niebanalne ścieżki w życiu i wiele na nich osiągnęli. Więc to, o czym mówią, jest już przetrawione ich życiowym doświadczeniem. Aneta rozmawia z nimi dla nas. Dla tych, którzy sami jesteśmy w różnych momentach życia. Wahamy się. Boimy. Poszukujemy. Każdy z pięciu bohaterów tej książki waha się. Boi. Poszukuje. I opowiada o tym Anecie. O momentach załamania. O przeciwnościach losu. O wątpliwościach, czy da radę. Dał. I dlatego warto tę książkę przeczytać. Żeby się w tych bohaterach przejrzeć, zobaczyć kawałki o sobie i podpiąć pod ich siłę, którą się tak hojnie z nami dzielą.”

Anna Piwowarska, autorka „Autentycznego Copywritingu” :

„Na uwagę zasługują: konstrukcja rozmów, dynamiczne, klamrowe początki i zakończania, rozmieszczenie bohaterów w książce. Powracanie wątków i ich pogłębianie. Przeplatanie prywatnego z publicznym, osiągnięć z trudnościami – bo każdy z rozmówców je przeżywał i one go kształtowały – może nawet bardziej niż sukcesy. Na uwagę zasługują też pytania Anety – przemyślane, dobrze przygotowane, drążące dziurę w brzuchu. Czasem bardzo proste, przez co domagające się klarownych odpowiedzi (które bywają trudne dla rozmówców). Bardzo podobało mi się podglądanie, jak Aneta pogłębia rozmowę, nie zadowala się ogólnikami, a czasem jątrzy i prowokuje.

Agata Dutkowska, założycielka latającej Szkoły:

Mocne rozmowy” Anety Pondo są mocne, bo są głębokie. Rozmówcy Anety stają przed nami – czasem nadzy, zawsze prawdziwi, żywi, ciekawi, zachwycający w podróży przez życie, szukający i odnajdujący samych siebie. Czyta się tą intymną, fascynującą książkę z zapartym tchem.

dr Joanna Heidtman, psycholog, doradca, executive coach:

A co, gdyby ktoś zadał ci pytanie – o sens, powód, o trudne momenty, słabości? Rozmówcy Anety Pondo nie są idealni, ale gotowi na prawdziwe życie, emocje, doznania. Na szczere rozmowy. A tylko to ma moc. Polecam!

O AUTORCE:

Aneta Pondo. Dziennikarka, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, prezeska Fundacji Miasto Kobiet, autorka książek, mówczyni motywacyjna, organizatorka eventów dla kobiet. Przez Małopolski Kongres Kobiet wybrana Małopolanką Roku, a przez Home&Market jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

„Mam tyle pomysłów, że sama się w nich gubię”, mówi o ciemnej stronie swojej kretywności. Równocześnie pisze powieść, opowiadania, poradniki, artykuły i wywiady, ale to w tych ostatnich czuje się najlepiej. „To z braku wyobraźni”, żartuje. „Ludzie opowiadają mi historie, których sama bym nie wymyśliła”.

Mocne rozmowy, Aneta Pondo, wyd. Miasto Kobiet, 304 strony, 40 zdjęć. Zdjęcia: Barbara Bogacka

Mocne rozmowy - ebook

26,97 zł 29,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!