Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Modlitwa, której potrzebujemy – ebook

TANIEJ 5 %

ks. Michał Lubowicki  

09.07.2020

polski

Wydawnictwo M

978-83-8043-680-0

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Dlaczego nie wystarczy być porządnym, by być chrześcijaninem? Czego nam brakuje? Na czym polega tajemnica modlitwy? I dlaczego Panu Bogu zależy na tym, byśmy się modlili?

Bóg nie potrzebuje naszej modlitwy. A jednak z jakiegoś powodu bardzo o nią zabiega. „Pragnie jej z całego serca i całym sobą, bo nas kocha. Czyste szaleństwo z Jego strony” - pisze Autor. To nam potrzebna jest modlitwa. A do czego? Co sprawia w nas modlitwa?

Napisano na ten temat tysiące poradników, a autor powstrzymuje się przed tworzeniem kolejnego, wskazuje na prostotę istotę modlitwy. Pokazuje mechanizmy, które stanowią przeszkodę, podpowiada, na czym powinna się skupić nasza uwaga. „dobra modlitwa to taka, która jest. Zła modlitwa to taka, której nie ma. (…) W modlitwie nie liczy się „jakość” mierzona naszymi nastrojami i odczuciami, czy też wynikająca z naszych zdolności, ale wierność”.

Ks. Michał Lubowicki z ogromną prostotą, humorem i autentyzmem opowiada o tym, czym jest modlitwa i udział w Eucharystii. Ogromną zaletą tej książki jest to, że pisze w oparciu o własne doświadczenie – wzlotów i upadków na drodze spotkania z Bogiem. Jest to opowieść księdza, który nie tyle naucza, co się rzeczywiście modli i dlatego jest tak przekonywujący.

 

Ks. Michał Lubowicki - wikariusz w parafii pod wezwaniem świętego Zygmunta na Starych Bielanach w Warszawie, znakomity kaznodzieja i rekolekcjonista, autor licznych artykułów na portalu Aleteia.

Modlitwa, której potrzebujemy - ebook

17,01 zł 17,90 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!