Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mój przyjaciel Michael – ebook

CENA NEXTO

Frank Cascio  

09.05.2012

27.04.2012

polski

419

BC Edukacja

978-83-7802-120-9

Ocena: 4.3 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Wszyscy znają Michaela Jacksona – legendę. Ta książka opowiada prawdziwą historię o Michaelu Jacksonie – człowieku.

Michael Jackson odgrywał w życiu Franka Cascio wiele ról: był dla niego drugim ojcem, starszym bratem, szefem, mentorem i nauczycielem – przede wszystkim jednak był jego przyjacielem. Kiedy poznali się w 1984 roku, Cascio miał zaledwie pięć lat, Jackson zaś był u szczytu kariery. Przez kolejne ćwierć wieku Jackson był obecny w życiu autora, dzięki czemu Cascio z bliska mógł obserwować największego artystę, jakiego widział świat. Chociaż w tym czasie miał dostęp do wielu informacji o życiu prywatnym Króla Popu, nigdy nie ujawniał ich publicznie. Aż do teraz.

W książce Mój przyjaciel Michael Cascio rozprawia się z plotkami, kłamstwami i oskarżeniami, które na przestrzeni lat nagromadziły się wokół postaci Jacksona. W wyczerpującej i inspirującej opowieści pokazuje go takim, jakim dał się poznać na przestrzeni ich trwającej ponad dwie dekady przyjaźni. Opowiada o dorastaniu u boku Króla Popu i o pracy dla niego, wspomina, jak towarzyszył mu podczas tras koncertowych. Z takiej perspektywy relacjonuje najbardziej osobiste i burzliwe momenty życia Jacksona i jednocześnie rozprawia się z pogłoskami na temat jego uważnie śledzonego przez cały świat i często błędnie rozumianego zachowania – od syndromu Piotrusia Pana, przez kwestię seksualności, po fałszywe oskarżenia wysuwane przeciwko niemu.

Cascio udowadnia, że Michael Jackson był postacią o wiele bardziej skomplikowaną niż ta, którą kreowały media. Ukazuje swojego przyjaciela w całej złożoności, ujawniając zarówno jego pasje i radości, jak i wady oraz dziwactwa. Dzięki nigdy wcześniej niepublikowanym opowieściom kreśli zrównoważony, ludzki wizerunek gwiazdora: dokładnie takiego człowieka, jakim Jackson był – tryskającego energią przyjaciela z rozbrajającym poczuciem humoru.

Portret Jacksona, który wyłania się z tej książki, jest szczery i przepełniony głębokim szacunkiem – poznajemy w niej człowieka, który zwykle był taki jak każdy z nas, choć niekiedy paraliżował go lęk spowodowany życiem pod ostrzałem opinii publicznej.

Publikacja zawiera wiele nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, anegdot i informacji. Mój przyjaciel Michael to skarbnica wiedzy na temat Michaela Jacksona, która pozwala poznać człowieka przyćmionego przez własną legendę.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Mój przyjaciel Michael - ebook

35,91 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 35,91 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

23,94 zł 39,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 35,91 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.3 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:4
  Łukasz Stasiełowicz/2013-10-22

  Nigdy nie fascynowała mnie postać Michaela Jacksona, więc gdybym nie otrzymał ksiązki w prezencie, to pewnie bym po tę pozycję nie sięgnął z własnej woli. Na całe szczęście Cascio nie przedstawia Jacksona w samych superlatywach, a miałby przecież prawo do takich manipulacji z uwagi na wieloletnią przyjaźń z gwiazdorem. Autor przywołuje więc największe skandale (domniemane molestowanie, uzależnienie od leków) i wspomina o własnych konfliktach z Jacksonem i jego paranoicznych lękach. Co ważne czytelnik nie ma wrażenia, że jakieś niewygodne szczegóły są ukrywane. Tym bardziej, że pojawia się wiele bardzo osobistych informacji. Po lekturze książki pewne dziwactwa muzyka będzie na pewno prościej zrozumieć. Polecam wszystkim, którzy nie mają nic przeciwko pozbywaniu się własnych uprzedzeń.

 • Ocena:4
  Daniel Buliński/2012-11-27

  Kolejna świetna biografia z punktu widzenia przyjaciela. Co ciekawe wiele materiałów o Jacksonie objawiono dopiero w książce, już ten powód skłania do przeczytania.

 • Ocena:5
  Magdalena Strzyżewska/2012-05-23

  Polecam tą książkę, bardzo fajnie się czyta. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o Michaelu, o których nie miałam pojęcia, a opisywana przyjaźń to coś wspaniałego. Super.

1 - 3 z 3 opinii