Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Morfina – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Szczepan Twardoch  

05.06.2013

08.11.2012

polski

422

Wydawnictwo Literackie

9788308050231

Ocena: 2 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Awanturnicza powieść o człowieku, który urodził się w złych dla siebie czasach i z artysty uzależnionego od morfiny przemienił się w demonicznego, nieodpowiedzialnego konspiratora, męża, kochanka... Nie mógł mu zaufać nikt.

Konstanty Willemann jest synem niemieckiego arystokraty i spolonizowanej Ślązaczki. Ma za sobą kampanię wrześniową 1939 roku, jest podporucznikiem, oficerem rezerwy Wojska Polskiego, wojsko jednak go nie interesuje. Gdy tylko nadarza się okazja, korzystając z chaosu, nie rejestruje się jako wojskowy i zaczyna ukrywać w Warszawie. Przechodzi rodzaj choroby psychicznej, słyszy głosy wewnętrzne.

Morfina - ebook

37,11 zł 39,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 2 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:2
  Romuald Lisowski/2018-08-07

  Zdaję sobie sprawę, że moja ocena i odbiór „Morfiny” będzie samobójczą szarżą pod prąd ogromnej fali euforii, zachwytów i pozytywnych peanów wyśpiewywanych na cześć tej książki. Muszę jednak ze wstydem przyznać, że nie dałem rady przeczytać tej książki. Traktuje to jako osobista porażkę, gdyż nie lubię tak zostawiać książki. Tym gorzej się czuję, że jestem dosłownie kilka dni po lekturze „Króla” który bardzo mi się podobał i pochłonąłem go dosłownie w dwa dni. Kompletnie nie potrafię ogarnąć tego stylu pisania. Staram się zrozumieć intencje autora który zdecydował się na taki właśnie styl prowadzenia narracji, ale u mnie budził on instynkty pierwotne, wywoływał torsje i ból głowy. Zgadzam się ze zdaniem napisanym w jednej z przeczytanych opinii, że taki styl ma odzwierciedlać „produkt otumanionego morfiną mózgu”. Możliwe, że taki właśnie był zamysł autora, ale do mnie on nie przemawiał. Skutek był taki, że byłem non stop wybijany z rytmu i gubiłem wątek, co tylko pogarszało mój odbiór.
  Przykro mi tym bardziej, że historia głównego bohatera Konstantego Willemanna (morfinisty, chama, skrajnego egoisty, dziwkarza, hazardzisty i hulaki mającego ogromny problem z określeniem własnej tożsamości gdyż nie potrafi umiejscowić się w otaczającej rzeczywistości. Jest synem niemieckiego arystokraty i polki ze śląska, który nie czuje się jednak ani Polakiem, ani Niemcem, ani Ślązakiem. Nie wie on czy jest bohaterem, patriotą czy może zwykłym tchórzliwym, zdrajcą i sprzedawczykiem) ma ogromny potencjał. Niestety, jak dla mnie autora poniosła ułańska fantazja oraz próba odtworzenia toku myślowego narkomana i… zwyczajnie przegadał temat, powodując, że odbiorca tonął w morzu słów i wszelkiej maści form.

  Reasumując nie skreślam jeszcze tej książki całkowicie. Za jakiś dłuższy czas na pewno do niej powrócę i dam drugą szansę.

1 - 1 z 1 opinii