Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nagły świt – ebook

TANIEJ 7 %

Agnieszka Jeż  

07.09.2022

07.09.2022

polski

272

Słowne (dawniej Burda Książki)

9788382512632

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Dramatyczna historia o cierpieniu i nienawiści, ale też o wielkiej miłości i niezłomnej nadziei.

Druga wojna światowa. Gdy z Zachodu nadciąga nazistowska nawałnica, na wschodnie kresy Rzeczpospolitej pada zgoła inny cień – sowieckiego żołnierza w obdartym płaszczu i z czerwoną gwiazdą na czapce.

Anna Polakowska wie, do czego są zdolni Sowieci, i wolałaby się trzymać od nich jak najdalej. Ale podczas gdy jej mąż, oficer w Wojsku Polskim, przebywa na froncie, ona musi zrobić wszystko, by ochronić swoje dzieci.

Jej najstarsza córka, dorosła już prawie Zosia, właśnie przeżywa pierwszą miłość. Jednak w obliczu tego, co szykuje dla nich los – i sowieckie wyzwolenie – wszystko inne schodzi na dalszy plan. Choć może to właśnie miłość jako jedyna potrafi dać siłę, by stawić czoła okrutnej rzeczywistości Syberii, dokąd zostają przesiedleni Polakowscy.

Kiedy do głosu dochodzi prawdziwa natura Sowietów, a każdy dzień staje się walką o przetrwanie, liczy się tylko to, co najważniejsze.

Bo każdy dzień może być tym ostatnim.

Ta przejmująca powieść pokazuje, że kiedy polscy zesłańcy trafiają na koło sowieckiej ruletki, stawką staje się tylko walka o przetrwanie. Jednak choć zmuszeni są oddawać po kawałku swoje dawne życie, wciąż pozostaje im nadzieja... Polecam nie tylko miłośnikom powieści z historią w tle! - Magdalena Witkiewicz, pisarka

Nagły świt - ebook

34,40 zł 36,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  usr/2022-12-15

  1. Jak to zazwyczaj bywa z pierwszymi częściami sagi jest to pozycja, która wprowadza bohaterów i rysuje tło wydarzeń.
  2. Jest to opowieść o determinacji o sile, która nas pcha do przetrwania.
  3. Tło historyczne jest dobrze wywarzone - czytelnik jest w stanie wyobrazić sobie tę nędzę, ale nie jest to traumatyzujące.
  4. Bohaterowie są lekko bezbarwni na razie, a historie miłosne niestety mają ten rys romansu - zobaczyłam go tylko raz ale kocham go i wiem, że to ten jedyny!
  5. Dobry początek, chętnie przeczytam dalsze losy tych bohaterów.

1 - 1 z 1 opinii