Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nie taka dziewczyna – ebook

PROMOCJA

Lena Dunham  

04.02.2015

04.02.2015

polski

240

Czarne

9788380490093

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Prześmieszny, oryginalny i odkrywczy zbiór osobistych esejów jednej z najpopularniejszych obecnie nowojorskich artystek, Leny Dunham, która podbiła serca publiczności jako gwiazda serialu HBO Dziewczyny.

W "Nie taka dziewczyna" opowiada o doświadczeniach wchodzenia w dorosłość: o zakochiwaniu się, nieudanych randkach, samotności, kilku dodatkowych kilogramach, udowadnianiu swojej wartości, szukaniu własnej drogi i prawdziwej miłości, a przede wszystkim o tym, że trzeba mieć odwagę i wierzyć, iż właśnie twoja historia jest tą wartą opowiedzenia.

Ta książka to dowód, że dwudziestoośmioletnia Lena Dunham błyszczy wśród młodych talentów literackich Ameryki, a także pełen autoironii i momentami boleśnie szczery raport z wojny zwanej dojrzewaniem.

„Już wiem, że będę się wstydzić myśli, iż mam ci cokolwiek do zaproponowania. Ale jeśli to, czego się nauczyłam, pomoże ci wykonać choć jedno parszywe zadanie albo uratuje przed stosunkiem, w trakcie którego będziesz się bała zdjąć trampki, na wypadek gdybyś musiała wiać, każda moja porażka będzie tego warta”.

Lena Dunham

Jedna z najlepszych książek roku według „Library Journal”

Bestseller „New York Timesa”

"Utalentowana Lena Dunham nie tylko pisze z uwagą i precyzją, ale do portretu samej siebie (niewiele młodszej niż obecnie) dodaje również odpowiednią dawkę dystansu, nostalgii i mądrości godnej osoby dużo starszej… Po prostu opowiadając swoją historię, razem z zawstydzającymi, dziwacznymi szczegółami, stworzyła książkę wyrazistą, szczerą i jednocześnie zabawną." Michiko Kakutani, „The New York Times”

"„Nie taka dziewczyna” jest dowcipna, mądra i pełna nagłych komediowych zwrotów, jakie charakteryzują wczesne książki Woody’ego Allena. Dunham to wyjątkowy talent, a jej spojrzenie na świat jest zaskakująco świeże." Meghan Daum, „The New York Times Magazine”

"Dunham napisała książkę ciepłą i inteligentną, a jednocześnie głęboko osobistą i wciągającą. Mówi głosem, który nie tylko zasługuje, by go słuchać, ale który zainspiruje inne ważne głosy do opowiedzenia swoich historii." Roxane Gay, „Time”

Uroczy, wzruszający, zaskakująco sentymentalny portret kobiety, która – choć tak często odsłania przed publicznością swoje ciało i duszę – wciąż pozostaje tajemnicą: dziewczyną kreującą własny porządek, niepoddającą się łatwemu szufladkowaniu i doskonale czującą się w swojej skórze. „Chicago Tribune”

"Wiele z nas boi się, że odbiega od powszechnie uznawanych ideałów urody, i zbyt często znosi upokarzające traktowanie przez mężczyzn. Na te tematy Dunham wypowiada się dowcipnie, mądrze i… tak, odważnie. Wśród rad, które daje innym kobietom, jest choćby ta, oparta na jej własnym doświadczeniu: jakiś dupek może nazwać cię nieciekawą, albo i gorzej, ale ciebie to nie zabije. Bardziej liczy się twoja wersja." „Elle”

"To wielka sztuka tak opowiadać o własnych błędach, by ludzie dostrzegli w nich coś zabawnego, i jednocześnie zachować kontrolę nad sytuacją. Dunham wie, jakie to trudne, ale opanowała to doskonale." „The Washington Post”

"W „Nie taka dziewczynaDunham od razu pokazuje, że nie zamierza serwować nam tych samych sentymentalnych, starych historii, które słyszeliśmy dziesiątki razy. Zarówno prawdziwe życie Dunham, jak i to drugie, wewnętrzne, są tak niezwykłe i wyjątkowe, że każda anegdota, każde spostrzeżenie, każdy zwyczajny moment zwątpienia wydają się cenne i odkrywcze." Heather Havrilesky, „Los Angeles Review of Books”

"Książka Dunham to jeden z bardzo rzadkich przypadków, kiedy coś szaleńczo reklamowanego zasługuje na swoją sławę. Czytelnicy, którzy znają dziwaczną i inteligentną Lenę z serialu „Dziewczyny”, bez trudu ją tu rozpoznają. Są momenty prześmieszne – czytając rozdział o dzieciństwie narratorki, wybuchnęłam śmiechem w zatłoczonym metrze – ale i niepokojące. Zawsze jednak bardzo prawdziwe i szczere." „New York Post”

"Wzruszająca, czasami głęboka i ogromnie dowcipna. Dunham jest specjalistką w łączeniu rozpaczy i humoru." „Publishers Weekly”

"Czytanie tej książki to przyjemność. W esejach Dunham kryją się niezwykłe u dwudziestoośmiolatki talent i zrozumienie świata." „The Philadelphia Inquirer”

"W epoce, w której dwudziestokilkulatkom mówi się, jak mają myśleć, gdzie pracować, z kim się spotykać i co nosić, pojawia się nowy, świeży głos, który daje kobietom siłę, by mogły być sobą mimo swoich wad. W „Nie taka dziewczynaLena zabiera czytelników w podróż ku odkrywaniu siebie, z powodzeniem żeglując po często niebezpiecznych wodach kobiecości – od randek i przyjaźni, do miłości własnej i kariery. W kilkunastu esejach autorka opowiada o tym, czego się nauczyła po drodze do spełnienia – szczerze, z energią i śmiałością, która doda odwagi także czytelnikowi. Bolesne opowieści o tym, jak otrząsnąć się po jednej nocy spędzonej z toksycznym facetem czy jak uciec od bezcelowej pracy będącej ślepym zaułkiem i przejść do pełnego miłości związku i udanej kariery zawodowej sprawią, że będziecie się śmiać, krzywić i wzdychać „ja też”. Mądrą, zabawną i doskonale napisaną książkę Dunham czyta się jak pamiętnik starszej ekscentrycznej siostry." Brittany Pirozzolo, Amazon.com

Nie taka dziewczyna - ebook

17,94 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

10,76 zł 29,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!