Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Niedźwiedź i słowik – ebook

TANIEJ 5 %

Katherine Arden  

10.04.2018

polski

Wydawnictwo Muza

978-83-287-0883-9

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera zbłąkane dusze, szanują także duchy chroniące ich domostw przed złem.

Pewnego dnia owdowiały ojciec Wasi przywozi z Moskwy nową żonę, Annę. Fanatycznie nabożna macocha Wasi zakazuje rodzinie składać ofiary domowym duchom, chociaż Wasia obawia się, co wyniknie z takiej postawy. I rzeczywiście na wioskę zaczynają spadać kolejne nieszczęścia.

Jednak surowość macochy tylko się nasila. Anna z uporem wprowadza w wiosce swoje porządki, a zbuntowaną pasierbicę postanawia albo wydać za mąż, albo wysłać do klasztoru. Gdy wioska staje się coraz bardziej bezbronna, a zło z lasu podkrada się coraz bliżej, Wasilisa musi przywołać swoją, skrywaną dotąd, magiczną moc – by obronić rodzinę przed niebezpieczeństwem rodem z najbardziej przerażających bajek starej niani.

Cudowna wyprawa do średniowiecznej Rusi, gdzie magia jest częścią codziennego życia

Niedźwiedź i słowik - ebook

30,30 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Olga Śmiełowska/2018-04-25

    Fantastyczna historia, która urzeka połączeniem fantastycznych elementów z historią XIV-wiecznej Rusi. To coś innego, nowego, świeżego, zarówno pod względem fabuły, która garściami czerpie z pogańskich ludowych legend, jak i wybranych przez autorkę czasów. Oczywiście widać tu młodzieżową nutę, jednak książka nie jest przeładowana romansami czy innymi zniechęcającymi elementami. Akcja jest wartka, a historia wciąga i niemal czyta się sama. Warto!

1 - 1 z 1 opinii