Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Od Lwowa do RPA w 80... lat – ebook

CENA NEXTO

Adam Wierzycki  

01.02.2022

01.02.2022

polski

Psychoskok

978-83-8119-871-4

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Historia ukazująca życie Polaków poza granicami kraju.

Wspomnienia dotykające tragicznych losów rodu w okupowanym Lwowie, a następnie repatriację ocalonych i życie w PRL.

Bogate w wiele niecodziennych sytuacji wspominki lekarza, który wyszedł ze swojej strefy komfortu i wieku 40 lat przeniósł życie swojej rodziny na teren Południowej Afryki. Nowe miejsce, troje dzieci i 500 dolarów w kieszeni – i udało się!

Tragiczne częste koleje losu Polaków z Kresów, druga wojna światowa, okupacja sowiecka, wreszcie Marzec’68 i emigracja. Najpierw do Austrii, tam pobyt dla uchodźców szukających azylu, potem wyjazd do RPA i oszałamiająca kariera lekarska, bo bohater to nie tylko polski repatriant, ale znakomity lekarz, pełen inicjatywy społecznik o bardzo skrystalizowanych poglądach politycznych.

Życie Adama Wierzyckiego na Czarnym Lądzie to również historia sukcesu w biznesie. Kariera lekarska od medyka w południowoafrykańskich siłach zbrojnych po własną sieć gabinetów w interiorze RPA. Wreszcie medyczna emerytura, ale nie koniec działalności zawodowej autora.

Życie na Czarnym Lądzie to nowy początek i start od zera, praca w wojsku w czasie wojny (Namibia, Angola), jednoosobowa praktyka w głębi kontynentu z 37 klinikami i 350 pacjentami dziennie. Uwieńczeniem wyboistej i trudnej życiowej drogi było założenie i prowadzenie luksusowego pensjonatu.

Lekkie pióro, mnóstwo anegdot, ogromna kultura osobista i poczucie humoru…

Od Lwowa do RPA w 80... lat - ebook

25,11 zł 27,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!