Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Od Valinoru do Mordoru – ebook

TANIEJ 7 %

Andrzej Szyjewski  

09.08.2012

08.08.2012

polski

498

Wydawnictwo M

978-83-7595-535-4

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Cyfrowe wznowienie rewelacyjnej, niedostępnej od lat, kultowej książki Andrzeja Szyjewskiego.

Niniejszy tom ukazuje fantastyczny, precyzyjnie wykreowany mitologiczny świat twórcy Władcy pierścieni. Jednak szczególny nacisk został tu położony na zbadanie prawdziwego dzieła życia Tolkiena, jakim był Silmarillion i powiązane z nim legendarium.

Tolkienowi zależało na tym, by wartości dawnych legend przekazać ludziom, którzy nigdy się z nimi nie zetknęli. Kallevala, Eddy, legendy skandynawskie, celtyckie, staroangielskie... Wszystkie te przekazy - ich bohaterowie i najsłynniejsze symbole - niosą ze sobą istotne wartości i idee, które od dawna przestały interesować współczesnych twórców zachodniej kultury, zauroczonych postępem i zmianą. Autor próbuje wykazać, że zamierzeniem Tolkiena było przypomnienie tych wartości i odwoływanie się do nich jako pewnej skarbnicy prowadzącej do samych podstaw człowieczeństwa i relacji z sacrum.

Wydanie cyfrowe zawiera pełne przypisy oraz kompletną bibliografię, co pozwala wykorzystać tą pozycję również do pracy naukowej.

Od Valinoru do Mordoru - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-05-20

  Fantastyczny przewodnik po świecie stworzonym przez Tolkiena w słynnej trylogii "Władca pierścieni". Koniecznie!

 • Ocena:5
  Paweł Banaś/2012-12-30

  Świetna księga dla wszystkich miłośników Tolkiena i świata który stworzył. Jednak nie jest to jedynie opis tegoż - zawarta została tu analiza źródeł inspiracji, a także faktów i zdarzeń które mogły wpłynąć (lub jednoznacznie wpłynęły) na Śródziemie i jego historię. Absolutnie godne polecenia także dla wszystkich, których interesuje sam w sobie proces kreacji fikcyjnych światów.

1 - 2 z 2 opinii