Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Operacja Seegrund – ebook

TANIEJ 7 %

Volker Klüpfel   Michael Kobr  

11.05.2012

14.03.2012

polski

372

BC Edukacja

978-83-7802-144-5

Ocena: 4.2 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • PDF
 • MOBI

Opis

Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora. Kluftinger, który ku swemu niezadowoleniu podczas dochodzenia otrzymuje dość osobliwe kobiece wsparcie, długo błądzi w ciemnościach. Klucz do rozwiązania zagadki leży na dnie tajemniczego jeziora... Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec.

Operacja Seegrund natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Doczekała się w Niemczech kilkunastu wydań. Za książkę Operacja Seegrund autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał.

Do tej pory autorzy napisali już 6 książek o komisarzu Kluftingerze. Seria sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie. Nakładem wydawnictwa Akcent ukazały się także Szczodre Gody.

 

Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna.
Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”

Volker Klüpfel i Michael Kobr są najlepszym pisarskim duetem w Niemczech.
„Der Spiegel”


Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Operacja Seegrund - ebook

22,22 zł 23,89 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.2 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:4
  Przemek Janicki/2013-09-07

  Nie jest to typowy kryminał, raczej powieść przygodowa z wątkiem kryminalnym oraz wątkiem historycznym w tle... Historia sięga czasów II wojny światowej, na szczęście autorzy oszczędzają nam zbędnej sensacji, martyrologii czy jednostronnych rozrachunków z historią (a są przecież Niemcami)... Wszystkiego jest tyle, ile być powinno...

  Książkę zadziwiająco dobrze się czyta (po części można to pewnie przypisać tłumaczowi), co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem po przejrzeniu ocen na jednym z portali z ocenami książek...

  Jeśli chodzi o głównego bohatera, miałem mieszane odczucia, ponieważ nieświadomie popełniłem błąd, zaczynając lekturę jego przygód od drugiej części ("Szczodre Gody")... Nadkomisarza Kluftingera da się polubić, jeśli zacznie się od lektury "Operacji Seergrund", może dlatego, że tu mamy okazję poznać także jego rodzinę, a i różne wydarzenia będące jego udziałem są jakby zabawniejsze... A humor w tej książce odgrywa niebagatelną rolę...

 • Ocena:5
  Remigiusz Górski/2012-12-08

  Ciekawa pozycja na zimne wieczory.

 • Ocena:5
  Michał Pawlik/2012-07-24

  Całkiem ciekawa książka. Nietuzinkowy bohater. Tajemnica z przeszłości. Intrygujące zakończenie. Polecam czytelnikom lubiącym ten gatunek.

 • Ocena:3
  Stanisław Rozalski/2012-07-04

  Z tą książką jest tak, jak z niemieckimi filmami kryminalnymi. Temat ciekawy, ale forma w jakiej się go przedstawia trochę bez polotu. Kupiłem ją ze względu na dobre opinie. Darmowy fragment zapowiadał ciekawe doznania. Główna fabuła nawiązująca do tajemnic nazistów skrywanych w tajemniczym jeziorze rozbudzała wyobraźnię. Ale książka z założenia przeznaczona była chyba dla wszystkich, czyli dla kobiet i mężczyzn, dlatego zamiast dreszczowca mamy dużo osobistych problemów niemieckiego inspektora policji, jego walkę z przeziębieniem oraz przymuszanie się do współpracy z koleżanką po fachu. Postać koleżanki ciekawie zarysowana. jako częsty turysta w byłej NRD, oczami wyobraźni widziałem tę niemiecką kobietę czynną zawodowo, których wiele wtedy spotykałem. W powieści jest ona bardziej męska od głównego bohatera. A co do głównej intrygi, to sprytnie się autorzy prześliznęli po okresie II Wojny Światowej, widać, że temat drażliwy i lepiej go nie zgłębiać, bezosobowo nawiązali do zbrodni z okresu wojny, która była punktem wyjścia dla współczesnych wydarzeń. Temat dawał duże pole do popisu, ale po przeczytaniu książki pozostało u mnie uczucie niedosytu. Akcja rozgrywana zimą, pozwoliła na uproszczenia, bo to i mróz i śnieżyca...... Dramatyczne wydarzenia , decydujące o finale rozgrywają się nocą w złych warunkach, ale dwoje głównych bohaterów w typowo niemiecki sposób doprowadza do sukcesu pracę policji. Niemieckim czytelnikom z pewnością czytanie tej książki daje większą satysfakcję. Ale zachęcam do czytania , bo powieść pokazuje jakiś kawałek prawdy o naszych zachodnich sąsiadach i o ich mentalności.

 • Ocena:4
  Krzysztof Siemieński/2012-07-04

  Ciekawa akcja, intrygujące zakończenie, suspens, tajemnica - wszystko, co w tego typu literaturze powinno się znaleźć, tu też się znalazło. Do połknięcia w dwa wieczory!

1 - 5 z 5 opinii