Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niziński – ebook

CENA NEXTO

Tomasz Lach  

10.01.2013

10.01.2013

polski

656

Latarnik Instytut Wydawniczy

978-83-63841-03-4

Ocena: 4.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Żyli szybko, umarli młodo. Przyjechali do Ameryki w aurze gwiazd z Europy. Krzysztof Komeda-Trzciński - zdolny jazzman i kompozytor oraz Marek Hłasko - niepokorny pisarz, europejski „James Dean”. Jeden błyskawicznie zdobył sławę legendarną kołysanką do filmu Dziecko Rosemary Romana Polańskiego. Drugi miał zostać rozchwytywanym scenarzystą. Trzeci – Marek Niziński - obracający się wśród gwiazd fotografik, wprowadził ich do oficjalnego i zakulisowego Los Angeles. Dla trzech przyjaciół amerykański sen szybko jednak zamienił się w koszmar. Najpierw na skutek nieszczęśliwego wypadku umarł Krzysztof Komeda, po kilku tygodniach Marek Hłasko. Ostatni samobójczą śmiercią zginął Marek Niziński. Co doprowadziło ich do tragicznego końca?

Wokół artystów związanych z Romanem Polańskim przez lata krążyło wiele mitów, plotek, a nawet oskarżeń o satanizm. Książka ta zawiera historie, których dotąd nie było można w pełni opowiedzieć. Dopiero po śmierci Zofii, żony Krzysztofa Komedy, oraz Ewy Krzyżanowskiej, pracującej dla amerykańskich gwiazd matki Marka Nizińskiego, stało się to możliwe. Tomasz Lach, syn Zofii Komedy - Trzcińskiej, opowiada o trzech przyjaciołach, którzy chcieli zdobyć sławę, pieniądze i Hollywood. Rozwiewa wątpliwości dotyczące okoliczności śmierci Krzysztofa Komedy, uchyla kulisy tragicznego odejścia Marka Hłaski.

Książka Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niziński obejmuje szesnaście miesięcy pobytu bohaterów w Ameryce. W tle wydarzeń odnajdujemy filmowy świat Los Angeles: Bulwar Zachodzącego Słońca, Rodeo Drive, studia Paramount Pictures, legendarny hotel gwiazd Chateau Marmont oraz Beverly Hills. Spotykamy takie ikony ówczesnego kina jak Fred Astaire, John Cassavetes, Mia Farrow czy Barbra Streisand. Poznajcie rządzący się bezwzględnymi, komercyjnymi i zarazem purytańskimi zasadami świat artystów Ameryki końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku…

Ostatni tacy przyjaciele. Komeda. Hłasko. Niziński - ebook

26,91 zł 29,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium

17,94 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:5
  Renata /2014-09-05

  Dobrze się czytało. Właśnie w takiej formie jakiej została napisana - bardzo subiektywnej. Bo też i autor nie jest obojętny wobec losów bohaterów - zwłaszcza Komedy. Ale żeby spojrzec obiektywniej, należy przeczytać też inne książki na ten temat.

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-07-17

  Świetnie napisana historia trzech przyjaciół, dzisiaj powiedzielibyśmy celebrytów. żyli w niełatwych czasach komunizmu, od którego uciekli. Żyli krótko, lecz intensywnie. Zostały po nich wspaniałe dzieła literackie i muzyczne.

 • Ocena:4
  Leszek Koźmiński/2013-04-11

  Książka bardzo ciekawa, zwłaszcza dla wielbicieli twórczości Hłaski czy Komedy. Z jednej strony prezentuje ciekawe, nieznane często wcześniej historie z życia towarzyskiego bohaterów. Z drugiej strony jest zapisem ich dramatu, jakiegoś piętna życiowego, które stało się ich udziałem w Ameryce.
  Książka została napisana lekko, czyta się ją bardzo dobrze, nie zawiera zbędnych części, ani też nie razi dłużyznami. Skupia się na swoich bohaterach i z pewnością jest udanym literackim zapisem przyjaźni, która stanowi siłę napędową także twórczości, ale przede wszystkim dnia codziennego.
  Polecam!

1 - 3 z 3 opinii