Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pianie kogutów, płacz psów – ebook

BestsellerPROMOCJA

Wojciech Tochman  

18.02.2019

18.02.2019

polski

224

Wydawnictwo Literackie

9788308067444

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

WOJCIECH TOCHMAN POWRACA Z NOWĄ REPORTERSKĄ OPOWIEŚCIĄ

Świat po ludobójstwie. Kambodża po Pol Pocie. Przez lata dręczyli i mordowali, swoi swoich, Khmerzy Khmerów. Ci, którym udało się przeżyć, zostali bez domów, bez bliskich, z traumą, chorobą, obłędem… Bywa, że ich niewola trwa od dziesięcioleci. Samotność, ciemność i pustka. Udaje się dotrzeć tylko do nielicznych i rozpocząć leczenie. Dokoła widać bogactwo, które karmi się biedą i strachem. Nieopodal stoją świątynie Angkoru, odwiedzane przez miliony turystów z całego świata…

Wojciech Tochman, z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością, opowiada o ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego nie dało się ukoić. O lęku, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby.

W książce Tochmana dzisiejsza Kambodża to lustro, w którym odbija się cały świat.

Na domowe więzienie skazani przez własne rodziny są ci chorzy, którzy kogoś zaatakowali, stale coś niszczyli, kradli sąsiadom. Strach przed agresją to powód uwięzienia. Niejedyny. Bo jest i drugi. Chodzi o kobiety. Niekoniecznie te groźne. Rodziny boją się, że chorej nie upilnują: odejdzie zbyt daleko od domu, zostanie zgwałcona. To raczej pewne – tak twierdzą i lekarka, i psycholog, i bliscy chorych. Bywa, że gwałt nie wydaje się rodzinom tak straszny, jak to, co z gwałtu może wynikać. Dziecko, mówią, wydane na świat przez zgwałconą obłąkaną, będzie rosło z piętnem. Więc, by naznaczonego dziecka uniknąć, lepiej chorą zatrzasnąć w klatce, skuć łańcuchem, zamknąć w chlewie.

(fragment książki)

Wojciech Tochman (ur. 1969) – jeden z najważniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. Jakbyś kamień jadła, Dzisiaj narysujemy śmierć i Wściekły pies, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz Pióra Nadziei – wyróżnienia Amnesty International. Pianie kogutów, płacz psów to kontynuacja głośnych książek Jakbyś kamień jadła i Dzisiaj narysujemy śmierć – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Rwandzie.

Pianie kogutów, płacz psów - ebook

20,94 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,94 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

12,56 zł 34,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 20,94 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Jaroslaw Raczynski/2019-03-04

    To jak Tochman pisze i o czym wiem z wcześniejszych jego książek. Najnowszą można porównac do ,,Dzisiaj narysujemy śmierć" czyli niejako byłem przygotowany na to co zawiera. Byłem, a jednak po raz kolejny robiłem sobie przerwy w czytaniu bo tej ksiązki na spokojnie i bez emocji nie da się czytać. I znowu po lekturze cieszę się, że urodziłem się tam gdzie się urodziłem i obecnie żyje tu gdzie żyję, a moje problemy dnia codziennego są zwyczajnie niczym w porównaniu z tym co zawiera ta książka. Moja ocena jest wyłącznie za to jak Wojtek to napisał, a nie za treść, bo ta jest przerażająca......

1 - 1 z 1 opinii