Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Płomień i krzyż. Tom 1 – ebook

CENA NEXTO

Jacek Piekara  

17.09.2013

10.03.2011

polski

344

Fabryka Słów

9788375743210

Ocena: 3.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Ale to również dwa przeciwstawne sobie znaki - jeden symbolizuje perskich magów ognia, drugi walczących z nimi prawowiernych chrześcijan. Ich walka jest jednym z elementów fabuły nowego cyklu o świecie, w którym Chrystus zstąpił z krzyża.

W 1. tomie poznasz losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum - tajemniczym klasztorze Amszilas.

Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera "cykl inkwizytorski" Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Płomień i krzyż. Tom 1 - ebook

27,83 zł 29,93 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:4
  juzeffK/2019-02-12

  Lekkie i przyjemne czytadło na zimowe wieczory.

 • Ocena:4
  Michał Kurek/2017-08-09

  Pierwsza książka z serii o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie, wyjaśnia nam kim jest Mordimer, a także kim są towarzyszący mu bliźniacy. Jak sam tytuł wskazuje jest to Tom 1, tom 2 ma się ukazać najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ;)

 • Ocena:3
  Krzysztof/2015-01-03

  Mierne fantasy pisane pod publikę trochę jak Games of Thrones (dużo seksu i przemocy). Piekara potrafi pisać dużo lepsze rzeczy - to jest raczej bezwartościowe czytadło dla młodzieży. Nie polecam.

1 - 3 z 3 opinii