Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Płomienna korona – ebook

TANIEJ 7 %

Elżbieta Cherezińska  

05.07.2017

05.07.2017

polski

800

Zysk i S-ka

9788381161305

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Książę Władysław powrócił z banicji i Kraków odtworzył przed nim swe bramy. Ale Królestwo wciąż jest podzielone, w Starszej Polsce władają książęta Głogowa, w Czechach trwają zawirowania tronowe, a na północy Krzyżacy zaczynają swą grę o Pomorze. Grę, która rozpętała gdańskie piekło.

Władysław znów musi walczyć z wrogami, którzy naciskają na niego ze zbyt wielu stron. Pokonać potężnego biskupa Muskatę, co zbuntował Małą Polskę przeciw prawowitemu władcy. I nagle, dzięki uporowi Małego Księcia, wszystkie pasma porażek zaczynają zamieniać się w drogi wiodące do celu – Odrodzonego Królestwa. Czy siła Władysława płynie tylko z jego charakteru, czy też dodaje mu jej miecz króla banity? Miecz, którego niezwykła historia wpleciona jest w dzieje Polski.

W trzecim i ostatnim tomie trylogii „Odrodzone Królestwo” Elżbieta Cherezińska pokazuje znanych nam bohaterów – Władysława Łokietka i jego żonę Jadwigę, która wyrasta na Wawelską Panią, arcybiskupa Świnkę i jego następców, biskupa Muskatę i Rikissę, która ponownie zasiada na czeskim tronie. Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w wojnę, losy renegata templariuszy zaś, Kunona, niebezpiecznie splatają się z losem Królestwa. Płatni zabójcy, Guntersberg, Hunia i karzeł Grunhagen, znów nie próżnują.

W finale niewidzialna korona zamienia się w prawdziwą, na skroniach nieugiętego księcia, Władysława Łokietka.

Płomienna korona - ebook

37,20 zł 40,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Jakub/2017-10-05

    Czekałem na tę powieść od chwili, gdy skończyłem "Niewidzialną koronę". Generalnie warto było czekać i przebrnąć przez te 2600 stron (na marginesie - wielką zaletą ebooków jest to, że książka nie przytłacza swoim rozmiarem...). Autorka nie mogła się najwyraźniej rozstać z córką Przemysła Rikissą i równolegle do wątku Władka Łokietka i jego walk o koronę oraz wątku krzyżacko-pogańskiego prowadzi wątek dotyczący losów "bis-Regina". Kobietom pewnie bardziej spodobałaby się ta część, mnie nieco znużyła. Ogólnie - świetnie zwieńczenie trylogii.

1 - 1 z 1 opinii