Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Początki polskiej mafii 4 – ebook

PROMOCJA

Paweł Szlachetko  

27.12.2023

27.12.2023

polski

103

SAGA Egmont

9788727143064

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Kim byli pierwsi polscy gangsterzy? Który rodzaj działalności przestępczej przez długie lata był polską specjalizacją w Europie? I w jaki sposób w mafię byli zaangażowani przedstawiciele władzy?

Ta książka to fascynująca analiza mechanizmów społecznych, socjologicznych i kryminalnych, które umożliwiły rozwój struktur mafijnych w Polsce. Jej autor – doświadczony dziennikarz, z dokumentów milicyjnych sprzed kilkudziesięciu lat wydobywa na światło dzienne mroczne historie o tym, jak w ubiegłym wieku kształtowały się procedury przestępcze. Od handlu kobietami, przez kradzieże samochodów na międzynarodową skalę po zawodowe morderstwa na ulicach miast — oto obraz rodzimego półświatka, który zaskakuje i przeraża.

Gratka dla fanów kanału „Mafia PL” oraz książek Janusza Szostaka.

Największe

Seria "Największe" składa się z powieści non-fiction o najgłośniejszych polskich kradzieżach dzieł sztuki, najbrutalniejszych polskich przestępcach i najkrwawszych światowych zamachach.

Paweł Szlachetko - powieściopisarz, reportażysta. Debiutował w latach 90. Jest autorem kilkunastu słuchowisk i reportaży emitowanych na antenie Polskiego Radia. Wydał kilka cykli reportaży (. „Najwięksi polscy zbrodniarze”, „Zabijałem dla mafii”) oraz powieści kryminalnych. „Zwerbowana miłość” doczekała się filmowej ekranizacji, zaś na podstawie „Śladami złodziei aniołów” powstał serial telewizyjny. Szlachetko publikował także powieści sensacyjne pod pseudonimem Arthur Ray.

Początki polskiej mafii 4 - ebook

3,00 zł 9,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

1,80 zł 9,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!