Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Podhale – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Aleksander Gurgul  

20.07.2022

20.07.2022

polski

224

Czarne

9788381915410

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Zakopane – niegdyś tygiel artystyczny, dziś „Las Vegas Podhala”. I choć mieszkańcy nie ustają w walce o kształt swojego miasta, wciąż przegrywają z właścicielami firm i inwestorami, którym zależy głównie na pomnażaniu majątku dzięki masowej turystyce.

Aleksander Gurgul przygląda się więc podhalańskiej patodeweloperce, przytacza litanię haseł reklamowych z zakopianki, zwanej przez internautów billboardzianką, rozlicza kierowców lokalnych busów i opisuje największe zaniedbania wynikające z ignorancji zarówno władz, jak i turystów. Nie boi się też trudnych tematów – pisze o przemocy domowej i wykorzystywaniu zwierząt.

Jego książka to opowieść o polskim kapitalizmie i jego pułapkach oraz reportaż o jednym z najliczniej odwiedzanych regionów w Polsce, w którym wszystko jest na sprzedaż. Wystarczy dodać parzenicę.

Podhale - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-07-29

    Zbiór reportaży krakowskiego dziennikarza opowiada o dzikim kapitalizmie i pogoni za pieniędzmi na Podhalu. Mamy tu teksty o dzikim budownictwie, o bałaganie na Gubałówce, o patodeweloperce, o okropnym losie koni wożących turystów do Morskiego Oka i jeszcze parę innych. Warto przeczytać jeśli udajemy się w Tatry, bo Gurgul przedstawia Zakopane i górali w ciekawej perspektywie...

1 - 1 z 1 opinii