Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Podróż ludzi Księgi – ebook

BestsellerCENA NEXTO

Olga Tokarczuk  

03.04.2019

03.04.2019

polski

248

Wydawnictwo Literackie

9788308067451

Ocena: 4 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Debiutancka powieść laureatki Międzynarodowej Nagrody Bookera

Przeszło 25 lat po premierze ponownie w księgarniach

Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk

Francja, rok 1685. Król Słońce ustanawia katolicyzm jedynym legalnym wyznaniem. Grupy hugenotów przemierzają kraj, by dotrzeć na północ, gdzie mają nadzieję znaleźć nową ojczyznę.

Z okien karety banitom przygląda się grupa nietypowych podróżnych, zmierzających na południe. Porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika, Markiz parający się alchemią, twardo stąpający po ziemi bogacz de Berle oraz Gauche — niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Ta podróż, momentami wręcz awanturnicza, może odmienić nie tylko ich losy, ale również dzieje całej ludzkości.

Oto w Pirenejach, ku którym zmierzają, w trudno dostępnym górskim wąwozie, w murach małego klasztoru od wieków ukryta jest Księga. Teraz ma szansę zaważyć na przyszłości świata. Tylko czy świat jest gotowy na to, by Księga została odnaleziona?

Młodzieńcza powieść, napisana 30 lat temu, jest prawdziwą kopalnią motywów, które Olga Tokarczuk rozwijała w swoich kolejnych utworach, zdobywając przy tym międzynarodowe uznanie i uwielbienie czytelników.

Podróż ludzi Księgi - ebook

34,20 zł 38,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 38,00 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

22,80 zł 38,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 38,00 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:4
  Jan Duchnowski/2022-01-06

  Książka o ludziach którzy gotowi są poświęcić wszystka dla osiągnięcia upragnionego celu. Celu który dla innych jest niezrozumiały i bez wartości. Książka o pragnieniach i uczuciach zakropionych erotyzmem w wersji soft. Całość opisana typowym dla Tokarczuk językiem pełnym metafor i skojarzeń, wciągającym czytelnika, który mimo woli sam staje się uczestnikiem podróży postaci z książki.

 • Ocena:4
  Katemeika/2020-02-13

  Kolejna, a nawet pierwsza, książka Olgi Tokarczuk o podróżowaniu. Ta podróż odbywa się w XVII-wiecznej Francji w niespokojnych czasach odwołania edyktu nantejskiego, choć okoliczności te, poza wzmiankami o ucieczce hugenotów i niepokoju jednego z bohaterów o matkę, nie wpływają jakoś zasadniczo na akcję powieści.
  Pojawiają się też koty o trzech oczach i homunkulus, choć zwłaszcza o kotach można powiedzieć tylko tyle, że były. Homunkulus natomiast, zrodzony z pewnych męskich cząstek, pływał.
  „Drużyna Księgi” przedziera się ku Pirenejom gdzie w jakimś wąwozie górskim ukryta została tytułowa Księga.
  Skład grupy śmiałków jest dość przypadkowy. Część jej uczestników robi uniki lub wycofuje się w odpowiednim momencie. Wewnątrz grupy rodzi się też namiętność, ale im bliżej celu to emocje te są bardziej powściągane.
  Cel, czyli znalezienie Księgi nie został w zasadzie osiągnięty, choć osiągnięty został, jednak korzyść z tego znikoma, poza odzyskaniem mowy.
  Czyta się to nieźle, ale podróżuje, zwłaszcza po Pirenejach, pewnie lepiej.

 • Ocena:4
  Sławek/2020-01-09

  Fajnie się czyta, pomimo że akcja dość dziwna skłania do refleksji.

1 - 3 z 3 opinii