Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Polacy na krańcach świata: XX wiek – ebook

CENA NEXTO

Mateusz Będkowski  

04.04.2023

04.11.2021

polski

145

Michał Świgoń PROMOHISTORIA

978-83-65156-48-8

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Do początku XX wieku praktycznie zakończono odkrywanie wybrzeży wszystkich kontynentów i wysp. Niezbadane dotąd lądy skrywały przed uczonymi już niewiele tajemnic. Zaczęto więc prowadzić bardziej szczegółowe badania. W ten nurt włączyli się również Polacy, czemu niewątpliwie sprzyjało odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Niestety ambitne plany zmienił wybuch II wojny światowej.

O polskich śmiałkach i obieżyświatach opowiada kolejna część świetnie przyjętego cyklu „Polacy na krańcach świata” autorstwa Mateusza Będkowskiego.

  • Który z polskich podróżników jako pierwszy przewędrował Afrykę wzdłuż i wszerz?
  • Co Wilniuk robił wśród hinduskich joginów?
  • Dlaczego upadły marzenia o polskich koloniach zamorskich?

Pokonywali dalekie lądy, góry i oceany. Korzystali z samolotów i motocykli, jachtów i… rowerów. Sławili imię Rzeczypospolitej w świecie, a ich dokonania jeszcze przez długie lata będą inspirować nowe pokolenia podróżników i poszukiwaczy przygód.

Mateusz Będkowski (ur. 1987 w Warszawie) – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się losami polskich podróżników i odkrywców na przestrzeni dziejów. W 2011 roku obronił pracę magisterską pt. „Wyprawa Stefana Szolc-Rogozińskiego do Kamerunu w latach 1882–1885”. Publikował m.in. w czasopismach „Mówią Wieki” i „African Review. Przegląd Afrykanistyczny”, a także w portalu Histmag.org. Jest autorem kilku książek, w tym cyklu publikacji poświęconego polskim podróżnikom pt. „Polacy na krańcach świata”.

Polacy na krańcach świata: XX wiek - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!