Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Post-Polonia – ebook

TANIEJ 7 %

Marcin Wolski  

05.06.2012

04.06.2012

polski

212

Wydawnictwo M

978-83-7595-415-9

Ocena: 4.6 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Dokąd zmierza Polska? Czy do Post-Polonii?

Post-Polonia  to najnowsza powieść Marcina Wolskiego – mistrza satyry i przenikliwego obserwatora rzeczywistości! Książka jest celną parodią współczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Polsce i Unii Europejskiej. Autor ukazuje w krzywym zwierciadle potencjalne – nieodległe w czasie! – konsekwencje obecnych wyborów politycznych i zmian społeczno-ekonomicznych.

Jest rok 2020. Polska po rządami Partii Obiecanek, prezydenta Wronisława Gomorrowskiego i marszałka sejmu Moczypsa chyli się ku upadkowi – zostaje przyłączona do Królestwa Szwecji. Wewnątrz podbitego narodu powstaje ruch odnowy i odbudowy Rzeczpospolitej, z którym ściśle powiązane są losy galerii bohaterów powieści. Wśród malowniczych postaci są: Emilia Fajans – „tirówka”, potencjalna kandydatka na bohaterkę narodową; Michałek Księdzów – syn ludu i mistrz hackerstwa; Janosik Glizda Kościeliski – góral i zbójnik; Kordian Chamiak – sfrustrowany porucznik BOR-u, a także ich bliscy i współpracownicy, zakonnicy, funkcjonariusze służb i urzędów polskich i szwedzkich wszystkich szczebli, górale, przedstawiciele marginesu i wielu, wielu innych.

A jak będzie naprawdę? Pożyjemy, zobaczymy.

 

Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz i satyryk, autor ponad 60 książek. Otrzymał wiele nagród za teksty satyryczne. Jest stałym felietonistą „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego” i „Nowego Państwa”, wiceprezesem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkiem ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Pracował w Programie III Polskiego Radia w latach 1969–1982, a w 1989–2007 w Jedynce; obecnie w Trójce po północy prowadzi program Nasz ulubiony ciąg dalszy.

Podczas stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach. Twórca opozycyjnego kabaretu objazdowego. W 2006 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył Marcina Wolskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a 20 maja 2009 r. pisarz otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Post-Polonia - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.6 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:5
  Maria Majtyka/2017-02-12

  Zaczęłam czytać tę książkę. Bardzo fajna, trzeba tylko załapać o co w niej chodzi. Marcin Wolski jest super!

 • Ocena:5
  Jarosław/2014-09-19

  Można się uśmiać do łez. Alternatywna rzeczywistość... political fiction... Wartka akcja, morze humoru i trochę łamigłówek. Warto przeczytać. Jak wciągnie, nie chce puścić.

 • Ocena:4
  Ryszard Korbutowicz/2013-12-05

  Czyta się dobrze, bo jest sprawnie napisane.
  Prześmiewcza (czasem mam wrażenie, że został nam już tylko śmiech (przez łzy)) książka. Trzeba trochę znać "polityków" z wczesnych lat kolejnej Rzeczpospolitej, aby docenić smaczki.
  Piękni są "Szwedzi", no miodzio.
  Każdy, kto nie ma w domu ołtarzyka z UW lub UD, powinien to przeczytać z przyjemnością.

 • Ocena:5
  Aleksander/2013-10-03

  Znałem książki Marcina Wolskiego z dawnych programów radiowych i książek typu 'Agent Dołu'. To inna literatura, ale również w tym stylu tylko bardziej politycznie prześmiewczo. Brawo dla autora, pewnie zakupie następne... Przeczytałem w 2 dni...

 • Ocena:4
  Tomasz/2012-09-09

  Nabyłem zachęcony promocyjną ceną oraz komentarzami czytelników. Mam nadzieję iż nie zawiedzie.

1 - 5 z 5 opinii