Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Powrót z Bambuko – ebook

BestsellerTANIEJ 5 %

Katarzyna Nosowska  

16.09.2020

polski

272

Wielka Litera

9788380324879

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”

Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

Książka wzbogacona ilustracjami Izabeli Kaczmarek-Szurek.

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba”.

Kaśka Nosowska

Powrót z Bambuko - ebook

31,25 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Tomasz Budyta/2020-10-06

    Kasia Nosowska jest autorką tekstów, które wyrażają głos pokolenia. W latach dziewięćdziesiątych w pisanych i wykonywanych przez siebie piosenkach zespołu Hej opowiadała o emocjach ówczesnych nastolatków. Teraz, jako pani już średnim wieku, pisze krótkie felietony odzwierciedlające wątpliwości współczesnego człowieka . Jej poprzednia książka „A ja żem powiedziała... ” traktowała w żartobliwy sposób o rozterkach dzisiejszych kobiet: ich związkach, wyglądzie, pasjach. Teraz artystka uderza w poważniejsze tony. Teksty, które możemy przeczytać w książce „Powrót z Bambuko” to filozoficzno – psychologiczne rozważania o kondycji człowieka. Pierwsza grupa felietonów to chyba emocjonalnie najlżejsze przemyślenia o traktowaniu przez nas życia codziennego. O tym jak tracimy cenne chwile na pogoń za przyszłością, marzeniami, wyobrażeniami etc. Najmocniejsza jest druga część tekstów rozprawiająca się z dzieciństwem autorki, jej surowym wychowaniem, często niezrozumiałymi z punktu widzenia małego dziecka decyzjami rodziców i traumami, jakie w dorosłym życiu pozostają w psychice. Te teksty należałoby traktować jako wskazówki dla rodziców, którzy często nieświadomie niszczą emocjonalnie swoje dzieci. Nie jest to jednak poradnik „wszystkowiedzącej paniusi”, ale mocne słowa kobiety po przejściach, która sama rozpracowała własne dzieciństwo, żeby wyjść z błędnie zaprojektowanych wtedy uczuciowych torów. Teksty ostatnie to już porachunki Nosowskiej z dzisiejszym światem, a właściwie jego cyfrowo- internetowym odzwierciedleniem. Pokazują jak często sami komplikujemy swoje wyobrażenia przyklejając prostym skądinąd motywacjom pokrętne i nienawistne wręcz łatki.
    Książka Kasi Nosowskiej jest warta przeczytania, bo niemal każdy z tekstów w mniejszym czy większym stopniu dotyka czytelnika, jego traum czy codziennych przemyśleń. Nie jest to pozycja rozrywkowa, ale przyjemność czytania mądrych i niezwykle trafnych opinii rekompensuje emocjonalny ciężar jaki niesie lektura.

1 - 1 z 1 opinii