Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

QualityLandia – ebook

CENA NEXTO

Marc-Uwe Kling  

26.05.2020

25.05.2020

polski

335

NieZwykłe

978-83-8178-352-1

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Poznajcie nowego George’a Orwella i jego QualityLandię!
Niesamowity niemiecki bestseller, który na całym świecie sprzedał się w ponad pięciuset tysiącach egzemplarzy!


Co, jeżeli idealny świat nie jest stworzony dla ciebie?

Witajcie w QualityLandii – najlepszym kraju na świecie. Tutaj specjalny system określi predyspozycje zawodowe każdego członka społeczności. Automatyczny serwis dobierania w pary wskaże odpowiednich partnerów, a nawet pomoże podczas rozstania z ukochanym lub ukochaną, jeżeli idealny kandydat nie okaże się wystarczająco idealny. Ponadto niezawodny algorytm największego sklepu wysyłkowego na świecie – TheShop – będzie dokładnie wiedział, czego potrzebujesz, i to jeszcze zanim o tym pomyślisz. Mało tego, dostarczy ten produkt pod twoje drzwi, nim złożysz zamówienie.
W QualityCity mieszka Piotr Bezrobotny, złomiarz zajmujący się utylizacją wszelkiego typu maszyn, które z jakiegoś powodu nie działają zgodnie z oczekiwaniami (jakiekolwiek naprawy w mieście są surowo zabronione). Piotr jednak nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w wyniku czego wiele urządzeń wiedzie w jego piwnicy nowe życie. Pewnego dnia Piotr niespodziewanie otrzymuje ze sklepu TheShop produkt, którego nie tylko nie zamawiał, ale który – jego zdaniem – jest mu całkowicie zbędny. Decyduje się go zwrócić, chociaż tym samym podejmuje ogromne ryzyko. Jeżeli bowiem to zrobi, udowodni, że idealny algorytm wcale nie jest doskonały – a to może podkopać fundament, na którym opiera się idea QualityLandii.
Ta opowieść to przerażające i zdecydowanie zbyt zabawne spojrzenie na naszą przyszłość, do której definitywnie za szybko zmierzamy. Szybciej, niż mamy odwagę przyznać.

„To bardzo zabawna, a zarazem straszna książka. Dokładnie taka, jakie lubię”.
Mike Judge, twórca Doliny Krzemowej, serialu emitowanego w HBO
„Przenikliwa i przerażająco zabawna. To po prostu diament wśród książek i absolutny must read”. - Kira Jane Buxton, autorka Hollow Kingdom


„Ta książka to najlepszy rodzaj satyry, dzięki której możemy zobaczyć nasz świat w krzywym zwierciadle. Autor opisuje go w tak mądry i uszczypliwy sposób, że musisz się śmiać, aby nie płakać”.  - Rob Hart, autor The Warehouse

„Przezabawna i absurdalna hiperkapitalistyczna dystopia… Ta powieść jest esencją satyry”. - „Publishers Weekly”

„To, jak bardzo ci się ta książka spodoba, jest wprost proporcjonalne do tego, jak wszyscy mamy przechlapane”. - Kirkus

„Błyskotliwe obserwacje Klinga dotyczą ekonomii, prawa, ksenofobii, związków, bezpieczeństwa, władzy i polityki, w kilku aspektach ukrywając, a w innych eksponując z niesamowitą brutalnością fakt, że QualityLandia jest bliska naszej rzeczywistości”.  - „Booklist”

O autorze
Marc-Uwe Kling jest niemieckim pisarzem, komikiem i autorem piosenek. Mieszka w Berlinie. QualityLandia przez długie miesiące znajdowała się na niemieckich listach bestsellerów i sprzedała na świecie w liczbie ponad pięciuset tysięcy egzemplarzy. Obecnie trwają prace nad serialem HBO, który powstaje na podstawie tej książki.

QualityLandia - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!