Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Rana – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Wojciech Chmielarz  

14.08.2019

14.08.2019

polski

Wydawnictwo Marginesy

978-83-66335-05-9

Ocena: 4.8 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają.

 

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta, rozpoczyna prywatne śledztwo, ale wkrótce sama ginie, a ciało znika. Jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że praca w poważanej szkole to uśmiech od losu. Nic bardziej mylnego.

 

Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

 

Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Rana - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.8 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:4
  Maja/2020-06-03

  Odebrałam ją bardziej jako obyczajówkę psychologiczną niż typowy kryminał, jednak przeczytałam z zainteresowaniem. Autor porusza w niej ważny problem przemocy wobec dzieci i choćby z tego względu warto po nią sięgnąć. Bardzo ciekawą postacią była Klementyna i jej sposób myślenia. Zakończenie nieco mnie zaskoczyło i chociaż preferuję w wykonaniu autora typowy kryminał to polecam.

 • Ocena:5
  Halina Grice/2019-10-13

  O RANY Chmielarz! Znowu Pan mi to uczyniłeś! Znowu wciągnął mnie Pan w swoją mroczną historię, omotał, i nie dał się uwolnić. Udowodnił Pan, że nie bez powodu Pana uwielbiam i stawiam na najwyyższym podium!
  Tym razem autor nie zaserwował nam rasowego kryminału, tym razem mamy do czynienia raczej z thrillerem psychologicznym, na bardzo wysokim poziomie, jeśli mogę wyrazić swoją opinię. Ta książka boli, uwiera, i nie da jej się przeczytać ot tak, rach ciach i zapomnieć. Ja musiałam odkładać na jakiś czas, co pewien czas, bo chciało mi się ryczeć i bałam się, jakie jeszcze traumy Pan Wojciech mi zaserwuje.
  Rzecz dzieje się w prywatnej szkole na warszawskim Mokotowie. Najpierw ginie Marysia, uczennica tejże szkoły. Rzuca się pod pociąg. Samobójstwo? Potem, w swojej klasie, zamordowana zostaje nauczycielka. Dziwnym sposobem ciało znika i nikt o morderstwie nie wspomina. Ciało widziały jednak dwie osoby. Jedną z nich jest Klementyna, nauczycielka matematyki i to ona gra w tej powieści główną rolę. Klementyna i jej traumy z przeszłości, jej rany, które goić się nie chcą i nic dziwnego. Takich ran nie da się wyleczyć, one będą się zaogniać aż dojdzie do tragedii.
  To nie jest książka dla wrażliwych czytelników. Lojalnie uprzedzam.
  Panie Chmielarz - SZACUNEK!

 • Ocena:5
  Anna Paciorkiewicz/2019-09-08

  Przeczytana w jeden dzień, bo nie mogłam się oderwać.

 • Ocena:5
  Sylwanka/2019-08-25

  Kolejny świetny kryminał Wojciecha Chmielarza. Tym razem autor porusza temat ran, które mimo upływu czasu, nie mogą się zabliźnić. Dotyka też tajemnic - tych ukrywanych w zaciszu domowego ogniska. A w tle ekskluzywna szkoła na warszawskim Mokotowie i dwa tajemnicze zgony - uczennicy i jej nauczycielki. Dokąd śledztwo doprowadzi inną nauczycielkę - Klementynę i jej nieprzystosowanego społecznie ucznia - Gniewomira?

 • Ocena:5
  Edyta/2019-08-19

  Chmielarz jak zawsze genialny.
  Wciągająca, trzymająca w napięciu.
  Polecam.

1 - 5 z 5 opinii