Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ryszard Kapuściński. Życie w podróży, życie jako podróż. Rozmowy – ebook

TANIEJ 7 %

Czesław Czapliński  

16.02.2022

16.02.2022

polski

164

Czytelnik

978-83-070-3534-5

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czesław Czapliński (ur. 1953), wybitny polski artysta fotograf, mieszkający w Nowym Jorku i w Warszawie, zdobył międzynarodową sławę jako autor zdjęć portretowych znanych osobistości ze świata kultury, polityki, biznesu i sportu. Jego fotografie publikowały m.in. „The New York Times”, „Newsweek”, „The Washington Post” i „Vanity Fair”. Miał ponad 100 wystaw fotograficznych: w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji… i wydał ponad 40 albumów oraz książek poświęconych fotografii i fotografowanym przez siebie postaciom. Jest też autorem filmów dokumentalnych.


W okresie przełomowym dla najnowszej historii – w końcu lat 80. i w pierwszej połowie lat 90. XX wieku – przeprowadził wiele rozmów ze znakomitym reporterem i pisarzem Ryszardem Kapuścińskim (1932–2007). Stały się one podstawą publikowanej obecnie książki. Różnorodna tematyka tych dyskusji objęła sprawy literatury, fotografii i międzynarodowej polityki. Ryszard Kapuściński porównuje m.in. rolę pisarzy w Europie i w Stanach Zjednoczonych, analizuje ogólną sytuację w rozpadającym się Związku Radzieckim, po którym często wówczas podróżował, a także próbuje przewidywać rozwój wydarzeń w świecie u progu XXI wieku.

Rozmowy wzbogacają artystyczne fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego.


Ryszard Kapuściński. Życie w podróży, życie jako podróż. Rozmowy - ebook

30,83 zł 33,15 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-04-22

    Zbiór rozmów z naszym wspaniałym reporterem przeprowadzonych na początku lat 90. jest kolejną okazją zapoznania się z opiniami tego bardzo mądrego człowieka na temat kariery literackiej, poezji, teatru, przyszłości świata i paru innych spraw. Siłą rzeczy część sądów mistrza trochę się zestarzała, ale to wciąż fascynująca lektura.

1 - 1 z 1 opinii