Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Samobójstwo Europy – ebook

CENA NEXTO

Andrzej Chwalba  

17.04.2014

17.04.2014

polski

656

Wydawnictwo Literackie

9788308056271

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Dwudziesty wiek wybuchł w 1914 roku w Sarajewie

Od wielu lat historycy przekonują, że druga wojna światowa była tylko dogrywką pierwszej. Nie da się zrozumieć nie tylko dziejów drugiej wojny światowej, ale i całej współczesnej historii Europy i świata bez znajomości Wielkiej Wojny – praprzyczyny wszystkich najważniejszych zjawisk naszych czasów. Na polach bitew pojawiły się wtedy mordercze wynalazki i technologie, a w okopach tej wojny dojrzewały idee systemów totalitarnych. W latach 1914-1918 na światową arenę wkroczyły Stany Zjednoczone i Japonia, a po zakończeniu wojny na mapie świata wyrosły nowe państwa, w tym Polska.

Andrzej Chwalba z epickim rozmachem, ale nie stroniąc też od anegdot, opisuje I wojnę światową chronologicznie - od tragicznie zakończonej wizyty cesarskiego bratanka w Sarajewie po 11 listopada 1918 roku. Osobne rozdziały autor poświęca specyfice wojny lądowej, morskiej i powietrznej oraz losom cywilów, w tym kobiet wchodzących z impetem w zdominowaną wcześniej przez mężczyzn historię.

W Polsce nie było od lat tak nowoczesnej, wnikliwej, a przy tym tak elektryzującej książki o I wojnie światowej. Samobójstwo Europy to coś znacznie więcej niż rozprawa o przyczynach, przebiegu i skutkach Wielkiej Wojny. To rzecz, która przenosi czytelnika w epokę schyłku dawnych obyczajów, pozwala poczuć atmosferę przedwojennego, wielokulturowego Sarajewa i niemal zatańczyć na Trafalgar Square po podpisaniu rozejmu.

Samobójstwo Europy - ebook

53,91 zł 59,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

35,94 zł 59,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Krzysztof Koćma/2015-03-11

    Na taką książkę polowałem od dawna! Obok opisu walk na frontach mamy przedstawioną analizę przeobrażeń kulturowych, społecznych i technologicznych w Europie, które nastąpiły w trakcie Wielkiej Wojny. A wszystko ładnie i zgrabnie przedstawione czytelnikowi. Miłośnikom I Światówki polecam ze względu na obszerność i szczegółowość poruszonych tematów, a całą resztę zachęcam do przeczytania "Samobójstwa Europy", bo była to fascynująca i zarazem tragiczna epoka, z konsekwencjami której po dziś dzień musimy się mierzyć.

1 - 1 z 1 opinii