Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sekretny pokój w Auschwitz – ebook

CENA NEXTO

Steve Matthews  

25.10.2022

12.10.2022

polski

424

Bukowy Las

9788380744509

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Dwie siostry zostają brutalnie rozdzielone przez wojnę. Anna trafia do nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Danuta nie przestaje starać się o jej ocalenie, nawiązując bardzo ryzykowany kontakt z polskim podziemiem. Marzenie o ponownym spotkaniu zostaje niestety udaremnione. Szansa na zemstę pojawia się sześćdziesiąt lat później… Tragiczna i zarazem porywająca opowieść o oszustwie, odwadze i sile przetrwania.

Sekretny pokój w Auschwitz - ebook

33,21 zł 36,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 36,90 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

22,14 zł 36,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 36,90 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2022-11-21

    Czytałam tą książkę długo, w wielu krótkich kawałkach, bo przeczytać ją "od deski do deski" po prostu się nie da. Wiele książek opisuje okrucieństwa, jakie miały miejsce w obozach koncentracyjnych, ale żadna do tej pory nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia. Steve Matthews niczego nie owija w bawełnę, z zimną krwią i bez znieczulenia przedstawia ogrom zła, jakie stało się udziałem głównej bohaterki, Anny Barczuk. Mam świadomość, że książka jest po części fikcją literacką, ale opartą na bardzo wielu materiałach, zebranych w trakcie przygotowań do jej napisania. Nie chcę zdradzać Wam treści, ale pomyślcie tylko, ile musiała przeżyć ta młoda dziewczyna, której udało się przeżyć koszmar obozu koncentracyjnego, znaleźć swój nowy kawałek stabilizacji w Stanach Zjednoczonych, aby po bardzo wielu latach, stając oko w oko ze swoim oprawcą, niby już biednym i schorowanym starcem, zabić go z zimną krwią...
    Szok i niedowierzanie będą Wam towarzyszyć przez cały czas, a sceny z życia Anny będą Wam towarzyszyć już na długo. Mimo wszystko polecam tą wielce pouczającą lekturę. I nie, nie zgadzam się z głosami tych, którzy po latach niestrudzonej pracy takich organizacji, jak Centrum Szymona Wiesenthala, twierdzili "Zostawcie ich w spokoju, wojna dawno się skończyła. Przebaczcie i zapomnijcie. Co na tym zyskacie?"

1 - 1 z 1 opinii