Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Shuggie Bain – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Douglas Stuart  

16.06.2021

16.06.2021

polski

528

Wydawnictwo Poznańskie

978-83-66839-12-0

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Powieść o granicach miłości, która rozbudza emocje i zostaje w człowieku na zawsze. 

Młody Hugh Bain, zwany przez wszystkich Shuggiem, to samotny chłopiec, którego dzieciństwo przypadło na trudny okres lat osiemdziesiątych w robotniczym Glasgow i który mimo starań nie potrafi sprostać oczekiwaniom swojego otoczenia. Jego matka, Agnes Bain, chciała od życia czegoś więcej. Marzyła o domu i o życiu na własny rachunek. Kiedy jej niewierny mąż postanawia odejść, kobieta i troje dzieci zostają uwięzieni w górniczym mieście, przetrzebionym przez reformy Margaret Thatcher.

Agnes coraz częściej szuka ratunku w butelce i ostatecznie to na dzieciach spoczywa obowiązek uratowania matki. Jedno po drugim wszyscy ją opuszczają, aż zostaje tylko Shuggie. Jej najmłodszy syn wierzy bowiem w matkę jak nikt i walczy o nią do samego końca. Sam jednak zmaga się z problemami – Agnes pragnie mu pomóc, jednakże z czasem uzależnienie przyćmiewa w jej życiu wszystko, włączając w to ukochanego syna. 

Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – opowieść o uzależnieniu, seksualności i miłości.

Shuggie Bain - ebook

33,39 zł 35,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Sylwanka/2021-07-31

  Powieść ta słusznie została okrzyknięta najgłośniejszym debiutem literackim ostatnich lat. Łamiąca serce opowieść o tym, co uzależnienie robi z rodziną, a także o bezwarunkowej miłości łączącej matką z synem. Historia uzależnionej od alkoholu samotnej matki z trójką dzieci, uwięzionej w górniczym mieście, przetrzebionym przez reformy Margaret Thatcher. Z czasem przy matce pozostaje tylko najmłodszy syn - i to on próbuje walczyć nie tylko z jej uzależnieniem, lecz także z własnymi problemami. Przejmująca opowieść o walce o każdy dzień, o nadziei, która powoli gaśnie, o zniszczeniu, jakie pociąga za sobą uzależnienie - nie tylko dla osoby uzależnionej, lecz także dla jej najbliższych. Książka przedstawia w bezlitosny sposób prawdziwą twarz alkoholizmu. Uczący tolerancji i wrażliwości, choć pokazuje brutalne sceny. Zdecydowanie warta przeczytania.

 • Ocena:5
  barbara wojcik/2021-07-25

  Warto przeczytac,ciezkie zycie maja dxieci alkoholikow, smutne to I bolesne zwlaszcza jesli matki maja problem z alkoholem

1 - 2 z 2 opinii