Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Star Carrier. Tom II: Środek ciężkości – ebook

TANIEJ 7 %

Ian Douglas  

24.07.2013

24.07.2013

polski

315

Drageus Publishing House

978-83-64030-14-7

Ocena: 4.5 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Akcja II tomu serii Star Carrier toczy sie w okresie, kiedy ludzkość siegneła gwiazd i eksploruje coraz dalsze rejony kosmosu. W obliczu kosmicznego zagrożenia ze strony tajemniczych Sh’daar, starej kosmicznej rasy, Ziemianie muszą stawić czoła miażdżącej przewadze wroga. Muszą walczyć o przetrwanie swojej kolebki niezależnie od tego, czy urodzili sie na starym świecie, czy też pochodza z kolonii; niezależnie od tego, czy są „solą ziemi”, czy też oświecona społeczność uznaje ich za pariasów. Solidarność bierze góre nad uprzedzeniami.

Pewien znany od starożytności wojenny manewr, związany z tytułowym „środkiem cieżkości”, może przynieść powodzenie albo też przyczynia sie do totalnej klęski. Jednak w sytuacji bez wyjścia nawet najbardziej rozpaczliwe działanie wydaje sie lepsze niż brak decyzji i bierne poddanie sie biegowi wydarzen. Po raz kolejny ludzka pomysłowość i determinacja muszą przejść surowy test w starciu z niewyobrażalną potegą.

 

William H. Keith jest autorem ponad stu książek, z których kilka znalazło sie na liście bestsellerów dziennika „New York Times”. Pisze pod własnym nazwiskiem, ale używa też pseudonimów takich jak Ian Douglas czy H. Jay Riker. Jest pisarzem wszechstronnym, nie ogranicza sie do jednego gatunku. Tworzy technothrillery polityczne, wojenne powieści historyczne i współczesne (jako H. Jay Riker), powieści militarne SF (jako Ian Douglas), ma także na koncie thriller szpiegowski napisany we współpracy z pewnym prawdziwym agentem. Był członkiem korpusu medycznego Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W pracy literackiej bardzo czesto wykorzystuje doświadczenie wyniesione ze służby, wykształcenie medyczne oraz gruntowną wiedzę naukową. Na Uniwersytecie Pensylwanii wykładał gościnnie zagadnienia związane z przyszłoscią nauki, był także adiunktem na Uniwersytecie Seton, gdzie prowadził kurs pisania dla absolwentów uczelni. Uważa, że odniósł błyskawiczny sukces... co zajeło mu zaledwie trzydzieści lat.

Star Carrier. Tom II: Środek ciężkości - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:4
  Mariusz/2014-05-28

  Przeczytanie tego tomu sprawiło mi więcej przyjemności niż tom pierwszy. Czytelnik wrasta w futurystyczną wizję świata. Autor konsekwentnie utrzymuje fabułę we własnych realiach.

 • Ocena:4
  łukasz/2014-03-05

  Lekko, łatwo i przyjemnie - dobrze się czyta.

 • Ocena:5
  Tomcio/2014-01-23

  Bardzo dobra kontynuacja pierwszej części. Również czyta się szybko i przyjemnie. Autor czasami się jednak powtarza i przypomina fakty z poprzedniej książki, nie jest to jednak takie męczące. Moja najwyższa ocena za dobrą kontynuację.

 • Ocena:5
  Dariusz K/2013-12-17

  Świetna książka. Pochłaniam drugi tom.

1 - 4 z 4 opinii