Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Starzy ludzie nie istnieją – ebook

CENA NEXTO

Małgorzata Węglarz  

16.03.2022

16.03.2022

polski

256

Wydawnictwo Muza

978-83-287-2096-1

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Starzy ludzie nie istnieją?! Jak to? ­Przecież społeczeństwa się starzeją. I coraz więcej wkoło nas przedstawicieli tej grupy.

A jednak nie istnieją, bo świat ich nie chce zauważać, wtłacza w utarte koleiny i spycha na margines życia.

Nie istnieją, bo nie pasują do obrazka: wszechwładnego dziś kultu młodości. No chyba, że są wybitnymi jednostkami i mając na karku osiemdziesiątkę, pokonują ultramaratony. Tylko wtedy się ich dostrzega. A przeciętni, zwykli starsi ludzie na emeryturze. Co z nimi? Część sama usuwa się w cień, bo w pewnym wieku przecież… nie wypada, nie przystoi. Część wręcz przeciwnie, wciąż czują się młodzi i chcieliby zapomnieć o PESEL-u. Dla nich też starość nie istnieje. Nie chcą jej, jest niemile widziana. Trudno im w nią uwierzyć, gdy dotyczy ich samych.

Jak wygląda starość w Polsce? Wiele się zmienia i babcia czy dziadek nie są już postrzegani tylko jako idealni opiekunowie dla wnuków. Często czynni zawodowo, realizują swoje pasje, podróżują i są bardzo zajęci. Mimo to wciąż jednak w podejściu do starszego pokolenia pokutują u nas stereotypy. O nich właśnie, o wykluczeniu wiekowym, o obalaniu mitów, o lękach i pragnieniach starszych ludzi, o tych szukających pomocy i o dziarskich, aktywnych seniorach pisze Małgorzata Węglarz. I nie jest to lukrowana rzeczywistość. Bo nie jest łatwo ani tym, co zamknęli się w swojej samotności, ani tym, co mimo upływu lat chcą w pełni uczestniczyć w życiu. Autorka pokazuje wielowymiarowość procesu starzenia i różne odcienie ostatnich dekad życia. Rozmawia z psychologiem, geriatrą i opiekunem w domu spokojnej starości, a także z założycielką facebookowego portalu AgeFree „Wolni od metryki”.

Reportaż Małgorzaty Węglarz to fascynująca lektura dla młodych i starych.

Starzy ludzie nie istnieją - ebook

28,71 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 28,71 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

19,14 zł 31,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 28,71 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-10-07

    Poruszająca książka o naszej polskiej starości, o tym, że seniorzy traktowani są przez młodzież i media jakby byli niewidzialni. Pisze Węglarz o sprawach zwykle przemilczanych: o agresywnych staruszkach, o osobach latami leżących, którymi muszą opiekować się najbliżsi. Mamy też rozmowy z osobami, które wspaniale aktywizują seniorów. Ważna i potrzebna pozycja.

1 - 1 z 1 opinii