Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Świat na nowo – ebook

BestsellerPROMOCJA

Barbara Wysoczańska  

26.10.2022

26.10.2022

polski

608

Wydawnictwo FILIA

978-83-8280-411-9

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo.

Kończy się II Wojna Światowa, a w Polsce zaczyna się czas powojennej odbudowy i podnoszenia kraju z gruzów. Porucznik Szczepan Andryszek, służący podczas wojny w Wojsku Polskim pod rozkazami Sowietów, zostaje funkcjonariuszem podległym Urzędowi Bezpieczeństwa. Przez przełożonych zostaje oddelegowany do niewielkiej Nowej Soli na Ziemiach Odzyskanych.

Tymczasem do miasta przybywa jeden z wielu transportów z repatriantami ze Wschodu, a wśród nich z Drohobycza przyjeżdża Lidia Malczewska z ojcem profesorem pianistą, siostrą Zofią i jej rodziną. Lidia zostaje zatrudniona w poniemieckim szpitalu. Tam poznaje Janka Zielińskiego, ciężko rannego partyzanta z Lubelszczyzny, który po śmierci narzeczonej próbuje odnaleźć swoje miejsce. Losy trojga bohaterów splotą się, a przyszłość postawi przed nimi bardzo trudne wybory.

CZY MOGĄ UWIERZYĆ, ŻE ŚWIAT WRÓCI DO NORMALNOŚCI I ZNAJDZIE SIĘ W NIM MIEJSCE NA MIŁOŚĆ?

Gdzieś w głębi serca wiedziała, że myślami wciąż będzie wracać do nieukojonej tęsknoty, do straconej szansy na miłość i do tamtego mężczyzny o szarym spojrzeniu. Do tamtej obietnicy, która nigdy się nie spełniła.

Świat na nowo - ebook

26,35 zł 47,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 26,35 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

15,81 zł 47,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 26,35 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2022-10-30

  Kolejna wzruszająca książka Pani Barbary, która tym razem pokazała trudny los ludzi wypędzonych po wojnie z ich domów na kresach wschodnich, którzy porzucali wszystko, co znali i stawiali od nowa pierwsze kroki na ziemiach odzyskanych. Dla nich zmieniło sie wszystko, a przy tym wpadali z deszczu pod rynnę, bo zamiast cieszyć się ze zwycięstwa, wpadali w reżim rosyjski, który "na swoją modłę" próbował układać im życie w nowej Polsce. Prześladowania, represje, niekończąca sie inwigilacja, sterowana przez Rosjan, a wszystko to pod hasłami budowania silnej "władzy ludowej"
  Rodzinne dramaty jeszcze długo po wojnie spędzały sen z powiek ludziom tak spragnionym spokoju i normalności.
  Wstrzasająca, ale i pouczająca lektura.

1 - 1 z 1 opinii