Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szarady – ebook

CENA NEXTO

Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich  

Knut Hamsun  

30.06.2021

30.06.2021

polski

376

Wydawnictwo Poznańskie

9788366839397

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Uznana powieść o obsesyjnej miłości i walce z samym sobą. 
„Do czego to podobne, że postanawia pan mieszkać w takim miejscu jak to, i dlaczego, u Boga Ojca, pan to robi? Czy jest więc dziwne, że ludzie mówią, iż pan zwariował? To miasto jest takie małe, że nawet nie pamiętam, jak się nazywa, póki się nie zastanowię, a pan tutaj cały czas odgrywa komedię i zaskakuje mieszkańców osobliwymi pomysłami! Czy naprawdę nie mógłby pan wymyślić czegoś lepszego?”
Pewnego czerwcowego wieczoru do norweskiego miasteczka Lillesand przypływa obcy mężczyzna w aksamitnej czapce i żółtym garniturze z buteleczką trucizny w kieszeni. Johan Nagel od razu budzi wiele emocji. Wydaje się bowiem, że zna tajemnice mieszkańców. Wkrótce bez pamięci zakochuje się w córce pastora, która niedawno się zaręczyła. Zarazem uczciwy i niemoralny, arogancki i skromny szybko staje się głównym tematem rozmów.
Szarady” to niezwykłe studium szaleństwa i egzystencji. Uważane za jedną z najwybitniejszych powieści norweskiego noblisty dopiero po ponad dziewięćdziesięciu latach doczekały się kolejnego polskiego wydania, w nowym przekładzie Marii Gołębiewskiej-Bijak.

„Nikt nie zasłużył na Nagrodę Nobla tak bardzo jak Hamsun”.
Thomas Mann
 
„Ta książka jest mi bardziej droga niż jakakolwiek inna, którą przeczytałem”.
Henry Miller

Szarady - ebook

30,51 zł 33,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,65 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

20,34 zł 33,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 18,65 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Alek/2023-08-17

    Bohaterem książki noblisty jest niejaki Nagel, który przyjeżdża na norweską prowincję i znajduje przyjemność w prowokowaniu członków lokalnej elity, a sam wygląda, jakby mu było brak piątej klepki. Bardzo to dziwaczne i trudne w lekturze. Pewnie to i dobra literatura, ale nie dla mnie.

1 - 1 z 1 opinii