Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szary len – ebook

TANIEJ 7 %

Marcin Orlik  

25.02.2013

19.02.2013

polski

175

RW 2010

978-83-63598-29-7

Ocena: 4 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Powieść science fiction, postentropijna antyutopia ze szkła.
Witaj w świecie, w którym bałbyś się własnego cienia... Gdybyś go tylko rzucał. Ludzie, otoczeni ze wszech stron strefą chtoniczną, desperacko walczą o przetrwanie, za obronę mając jedynie małe, szare kulki – nasiona szarego lnu. Ale przyjdzie czas, kiedy będzie trzeba wejść prosto w napierającą chtoniczność. Tylko czy głównemu bohaterowi wystarczy odwagi?
Kiedy Noit budzi się o brzasku na polanie, nie ma pojęcia, ani gdzie się znajduje, ani kim jest. Wokół niego leżą ludzie, których nie zna, a jedyną osobą, która może mu coś powiedzieć o otaczającym go świecie, jest dziewczynka o imieniu Ome. Chyba ją zna... Tak, to jego siostra. Dzięki jej pomocy ludzie odnajdują wioskę zbudowaną ze szkła, znajdującą się na dnie krateru we wnętrzu wzgórza i zaczynają bronić się przed atakującą ze wszech stron strefą chtoniczną. A to dopiero początek...

Kiedy czytałem, nieustannie nasuwały mi się skojarzenia z prozą Philipa K. Dicka, z jedną drobną różnicą – entropia i rozkład nie są dla autora końcem świata. Szary len to próba odpowiedzi na pytanie, czy będąc otoczonym entropią, można jeszcze coś zbudować. Ilość niewiadomych, choć naprawdę spora, nie przytłacza. I mimo że każda tajemnica nakręca kolejną, nie zagubiłem się w fabule. Wielbicielom serialu LOST książka z pewnością przypadnie do gustu.
Szary len, kolorowy język. Autor często używa poetyckiego języka; czytając początek, przez chwilę odniosłem wrażenie, że czytam poemat prozą. Ułożona achronologicznie fabuła sprawia, że jako czytelnik czułem się, jakbym miał przed sobą małą kostkę Rubika, która otworzy się przede mną po odpowiednim ułożeniu... (fragment recenzji)

Szary len - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Łukasz L./2013-06-17

  Czytając tę książkę należałoby zacytować legendarną piosenkę Cz. Niemena "Dziwny jest ten świat". Niesamowity mroczny początek, z trzymająca doskonale w napięciu atmosferą i zgrabną akcją... Wydaje się, że wszystko jest pięknie i w końcu mamy powieść mogąca konkurować z najlepszymi... ale niestety w pewnym momencie atmosfera pęka, akcja zostaje tak zagmatwana ,że ma się wrażenie, że sam autor nie wie co z tym zrobić, a szykowane "grande finale" kończy się wielkim... czymś!
  Pomimo tych uwag należy uznać tę pozycją za wartą przeczytania i pilnie śledzić losy autora - gdyż rokuje bycie bardzo dobrym fantastą!!!

 • Ocena:4
  Michał Korulczyk/2013-05-22

  Ciekawa książka, wymagająca od czytelnika dużej wyobraźni, a przynajmniej pozostawiająca ogromne pole to jej wykorzystania.
  Ciekawe zwroty akcji i wydarzenia, które trudno przewidzieć.

1 - 2 z 2 opinii