Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szczęście na miarę – ebook

TANIEJ 7 %

Agata Kołakowska  

26.01.2021

26.01.2021

polski

408

Prószyński Media

9788382345964

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Jak się czujesz, wkładając ulubioną sukienkę? Na co wtedy liczysz? Za czym tęsknisz? Być może za tym samym, co klientki pracowni krawieckiej Leonarda Kittaya.

Najlepsze materiały i doskonałe wykonanie to znaki firmowe niewielkiego zakładu mieszczącego się w kamienicy na Staromiejskiej. Ale to miejsce wyróżnia się czymś jeszcze. Czymś, czego nie da się kupić nigdzie indziej.

Dzięki niemu spełniają się najskrytsze marzenia.

Wyhaftowane kryją się w zamówionych sukienkach. Aby się ziściły, marzycielce wolno polecić pracownię wyłącznie jednej kobiecie. Być może w tym właśnie tkwi przyczyna kłopotów finansowych właściciela?

On, w przeciwieństwie do swoich klientek, nie wierzy w magiczną moc kreacji. Choć daje nadzieję innym, podchodzi do stworzonej przez siebie legendy z dystansem. Dlaczego? Przyczyną jest niespełniona miłość. Leonard pogodził się z losem, lecz nigdy nie przestał kochać.

Niebawem do jego drzwi zapuka Dagna, dziennikarka lokalnej gazety, zwabiona opowieściami przyjaciółki. Uważa, że krawiec jest pospolitym oszustem, który żeruje na kobiecej naiwności i postanawia napisać o tym artykuł. Żeby jednak zrobić to rzetelnie, musi zebrać jak najwięcej informacji. Najlepszym sposobem na wysondowanie tematu wydaje się zamówienie sukienki…

Jakie jest marzenie Dagny? Co się wydarzy po publikacji tekstu? Czy zwykła sukienka potrafi odmienić życie? Czy zawsze na dobre?

"Szczęście na miarę" to historia, która kładzie się ciepłem na sercu. Opowiada o życiowych wyborach, pragnieniach i tęsknotach. Lecz przede wszystkim o miłości, która potrafi trwać - mimo wszystko.

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka szesnastu powieści obyczajowych.

Szczęście na miarę - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Wiesława Kamińska/2021-02-11

    Jeśli można o książce powiedzieć, że jest "klimatyczna", to na pewno taka jest. Piękna, melancholijna, czarująca dosłownie i w przenośni.
    Leonard jest już mężczyzną "w kwiecie wieku", żeby nie powiedzieć, że stary. Jest skromnym, choć wyjątkowym krawcem, który wyczarowuje, bo przecież nie szyje, przepiękne sukienki z duszą i przesłaniem. Jest od trzydziestu lat samotnym mężczyzną, który rozstał się z ukochaną, nigdy natomiast nie wpuścił do swego serca żadnej innej kobiety. Spotykamy go w takim momencie jego życia, gdy ego ukochana Małgosia powiadami go o śmierci i pogrzebie swojego męża. Czy to możliwe, aby jeszcze mieli szansę na wspólne szczęście? Przeczytajcie. Mnie się ta książka podobała szalenie, a wątek Leonarda i Małgosi nie jest jedynym, w który warto się wgłębić.

1 - 1 z 1 opinii