Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szczodre Gody – ebook

TANIEJ 7 %

Volker Klüpfel   Michael Kobr  

19.01.2012

12.12.2011

polski

375

BC Edukacja

978-83-7802-124-7

Ocena: 4 (4 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB

Opis

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr.

Dla państwa Kluftingerów ma to być krótki, odprężający wypoczynek w górach, którym chcą się cieszyć mimo towarzystwa dość specyficznego małżeństwa Langhammerów. Zimowy weekend w pięknym górskim hotelu w Allgäu z atrakcją w postaci sztuki kryminalnej na żywo zapowiada się naprawdę ciekawie. Niestety początkowa zabawa szybko przeistacza się w rzeczywistość, gdy jeden z gości hotelowych zostaje zamordowany. Kluftinger staje przed nie lada zagadką: zwłoki znajdują się w pokoju zamkniętym od wewnątrz. Na domiar złego szalejąca burza śnieżna wywołuje lawinę, która odcina hotel od reszty świata. Komisarz może liczyć tylko na siebie. To znaczy: prawie….

Do śledztwa miesza się Langhammer. Na domiar złego dochodzenie rozgrywa się w czasie osławionych Szczodrych Godów, o których w górach opowiada się przerażające historie. Słowiańskie Szczodre Gody to okres odpowiadający niemieckim Rauhnächte – 12 nocom między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Pierwsza z nich (Rauhnacht) rozpoczynała się o 24:00 w Wigilię i trwała do tej samej godziny 25 grudnia. Ostatnia kończyła się 5 stycznia. Po niej następowało święto Trzech Króli.

Tradycja dwunastu nocy prawdopodobnie wywodzi się z roku księżycowego, który liczył 354 dni i był o jedenaście dni (czyli dwanaście nocy) krótszy od roku słonecznego. Wierzono, że w tym czasie zaburzone zostają prawa natury i że nocami domy są nawiedzane przez dusze zmarłych.

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

Szczodre Gody - ebook

22,22 zł 23,89 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:5
  Patrycja Wojsyk/2013-11-01

  Spodobała mi się ta książka. Lubię kryminały Agaty Christie i lubię taki zimową, zamkniętą scenerię miejsca zbrodni. Do tego stopnia się wciągnęłam, że szybko sięgnęłam po inną dostępną w Nexto część tej serii i mimo, że ta następna nie spodobała mi się aż tak, to bardzo liczę na pojawienie się kolejnych... Na zimowe wieczory - jak znalazł...

 • Ocena:3
  Przemek Janicki/2013-09-07

  O ile pierwszą część przygód nadkomisarza Kluftingera czytałem z uśmiechem na ustach (mimo wątków odnoszących się do II wojny światowej), o tyle tę książkę czytałem z mniejszym entuzjazmem (na dodatek robiłem to w odwrotnej kolejności... "Szczodre Gody" czytałem jako pierwsze)...

  Znów mamy tu bardziej książkę przygodową z wątkiem kryminalnym, przy czym ten drugi zajmuje więcej miejsca niż w "Operacji Seegrund"... Niestety autorzy nie bardzo się wysilili... Zaproponowali miks klasycznych kryminałów... Mamy więc - jak u Christie - miejsce odcięte od świata z powodu śnieżyc (i ogólnie kiepskiej pogody), w którym niemal każda z przebywających w nim osób miała powód do dokonania zbrodni... Jak w "Morderstwie w Orient Expressie", z tym że na szczęście zakończenie jest inne... Ale i tu autorzy nie byli oryginalni - morderstwa dokonała osoba pozornie najmniej podejrzana (na szczęście trudno wcześniej odgadnąć, która)...

  W ogóle cała ta historia wydaje się taka... nierzeczywista...

  Niestety również sama postać głównego bohatera rzadziej wywołuje salwy śmiechu... Albo mnie, albo autorom poczucie humoru się stępiło ;)

 • Ocena:3
  maria jokiel/2012-04-07

  Książka przypominająca kryminały Agaty Christi (które autor często cytuje), ale dużo od nich słabsza. Można przeczytać.

 • Ocena:5
  Lukasz Stettner/2012-01-25

  Produkt szybko dostarczony. Ważne, że bez DRMu co znaczy, że mogę przegrać z laptopa na ebooka. Książki jeszcze nie czytałem - czekam na przerwę semestralną.

1 - 4 z 4 opinii