Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Szczury z via Veneto – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Piotr Kępiński  

07.07.2021

07.07.2021

polski

280

Czarne

9788381913003

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

„Tu się nic nie zmienia od dwóch tysięcy lat. Plebejusze, patrycjusze, dziwki, księża. Rzym” – mówi jeden z bohaterów włoskiego serialu Suburra. Bo w Rzymie, jak w całych Włoszech, czas się zatrzymał. Turyści kroczą starożytnymi ścieżkami, szukając tego, co minione, mieszkańcy znają na pamięć sentencje Marka Aureliusza, a ulice są tak samo wąskie jak przed kilkuset laty. Tak samo niezmienne są też paradoksy: bieda sąsiaduje z bogactwem, zaśmiecone ulice z pałacami, siedziby kościelnych instytucji z lokalami przejętymi przez mafię, a pamięć o Pasolinim konkuruje z pamięcią o Duce. Jak poskładać tę mozaikę, by obraz Włoch był pełny?

Piotr Kępiński kreśli portret miejsca od wieków targanego namiętnościami. Łącząc czujność obserwatora z zaangażowaniem mieszkańca, opisuje kraj, który fascynuje go od lat. Spaceruje ulicami Rzymu i Sieny, odwiedza Materę i Cilento, opowiada o sardyńskich pragnieniach separatystycznych, osiedlach Romów i handlu narkotykami na rzymskich cmentarzach. Razem z nim odwiedzamy turyńskie wystawy, smakujemy sycylijskich pani, jedziemy rowerem wzdłuż Tybru i zaglądamy do wnętrz Watykanu.

Szczury z via Veneto to erudycyjna opowieść o tym, że choć czasy błogiego la dolce vita dawno minęły, to Włochy wciąż przyciągają, pasjonują, nie dają o sobie zapomnieć.

Szczury z via Veneto - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-03-11

    Przedstawia autor w tej książce obraz Włoch od tego co prezentują przewodniki turystyczne: tonący w śmieciach Rzym, mafia panosząca się w całym kraju, rosnąca popularność populizmu i ksenofobii. Z drugiej strony mamy tam ciekawe opowieści o mniej znanych miejscach w tym pięknym kraju, które są warte obejrzenia: Matera czy Mazara. Napisane to dobrze, z dużą znajomością tematu. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika Italii.

1 - 1 z 1 opinii