Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Tolkien i C.S. Lewis. Historia niezwykłej przyjaźni – ebook

TANIEJ 7 %

Colin Duriez  

05.06.2012

04.06.2012

polski

103

Wydawnictwo M

978-83-7595-487-6

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Tolkien i Lewis to znani na całym świecie pisarze, twórcy Śródziemia i Narnii. Jednak bardzo niewielu spośród milionów fanów i czytelników wie cokolwiek o ich niezwykle skomplikowanej i złożonej przyjaźni. Bez nieustannego zachęcania ze strony Lewisa, Tolkien nigdy nie ukończyłby Władcy Pierścieni. Z drugiej strony cała twórczość fantastyczna Lewisa nosi znamię wpływu Tolkiena. Obydwaj odgrywali pierwszoplanową rolę w nieformalnej literackiej grupie działającej w Oxfordzie – The Inklings.

Książka zgłębia ich wspólne losy, odkrywając przed nami niezwykły świat wielkich pisarzy, których przyjaźń trwała, przeżywając wzloty i upadki aż do śmierci Lewisa w 1963 roku. Mimo ewidentnych dzielących ich różnic – temperamentu, umysłowości, duchowości, języka literackiego – było coś, co połączyło ich bardzo mocno: wspólna wizja, która od dziesiątków lat nie przestaje fascynować milinów czytelników na całym świecie.

 

Colin Duriez to specjalista od twórczości Tolkiena i Lewisa. Opublikował kilka książek badających wątki ich twórczości, między innymi Przewodnik po Śródziemiu i Encyklopedię C. S. Lewisa.

Tolkien i C.S. Lewis. Historia niezwykłej przyjaźni - ebook

14,79 zł 15,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Dagmara /2012-08-24

    Książka, którą koniecznie muszą przeczytać wszyscy Ci, dla którzy kochają twórczość Tolkiena czy Lewisa. Serdecznie polecam - naprawdę warto!

1 - 1 z 1 opinii