Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków – ebook

CENA NEXTO

Ewa Jałochowska  

21.11.2018

21.11.2018

polski

Wydawnictwo Muza

978-83-287-1072-6

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Relacje międzyludzkie często budują różnice między ludźmi. One prowokują do działania lub wprost przeciwnie, do jego braku. One potrafią wydobyć z człowieka najgłębiej skrywane, niekiedy wstydliwe emocje. Zwykle ktoś ma więcej pieniędzy, szczęścia, jest zdolniejszy czy wrażliwszy.

Te różnice najlepiej widać w przypadku rodzeństwa. Jeden z braci po ojcu odziedziczył delikatność, drugi po matce determinację i charyzmę. I to właśnie ten drugi zostaje wielkim politykiem. O nim śpiewane są pieśni, jego imieniem nazywane są ulice. Co na to brat? Jest dumny, lecz także zazdrosny. Kocha i ma żal, jak Andrzej Witos.
Albo właśnie całkiem inaczej. Bronisława przez całe życie z oddaniem pomagała Marii Skłodowskiej-Curie. Ludwika Chopin do ostatniej chwili siedziała przy łóżku umierającego brata. Ale Izabela Boznańska nie kryła złości. Nienawidziła sukcesu Olgi i nienawidziła samej siebie. Mimo to w tajemnicy pomagała siostrze.

O nich jest ta książka. O mniej znanych braciach i o zapomnianych siostrach. O tych, którzy mieli szczęście lub pecha urodzić się w jednej rodzinie z kimś, kto skupiał na sobie całą uwagę i lśnił tak mocnym blaskiem, że w jego pobliżu nikt inny widoczny być nie mógł.

W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków - ebook

39,51 zł 43,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,51 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

21,95 zł 43,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,51 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Renata Jezior/2020-08-03

    Muszę przyznać, ze tematyka książki jest dość nietypowa - jeszcze nikt nie napisał o rodzeństwie ludzi znanych. Dzięki niej, choć nie wiem czy było to zamierzeniem autorki, możemy dowiedzieć się, że ci wielcy nie zawsze byli tacy kryształowi, jak są nam przedstawiani. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia brata Matejki. Muszę przyznać, ze nie spodziewałam się po tym wielkim mistrzu takiego braku empatii. A reszta rodzeństwa? Jak to rodzeństwo - dbało o dobre samopoczucie tych wielkich. Czasami jest ich aż trochę zal...

1 - 1 z 1 opinii