Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

W ogóle mnie nie słuchasz! – ebook

CENA NEXTO

Kate Murphy  

23.02.2022

23.02.2022

polski

304

Wydawnictwo Marginesy

9788366500556

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Kiedy wszyscy mówią jednocześnie, kto się zatrzyma, by posłuchać?

Jesteśmy samotni jak nigdy wcześniej, mimo rozwoju techniki, która ułatwia i przyspiesza komunikację. Krótkie, powierzchowne przekazy niemal całkowicie wyparły z życia codziennego rozmowę. Doprowadziły do stworzenia pozbawionego znaczenia szumu, z którego trudno wyłowić istotne informacje. Uczymy się, jak dobierać słowa, by zagłuszyć wypowiedzi innych, jak prowadzić bezustanną autopromocję i zawsze, ale to zawsze stawiać na swoim. Za wszelką cenę mamy być widoczni i słyszani.

Kate Murphy z uwagą, skrupulatnością i ciekawością zgłębia naukowe strony procesu słuchania – fizjologiczną, psychologiczną i społeczną. Odnosząc się do licznych badań i przeprowadzając wywiady z zawodowymi słuchaczami – radiowcem, sprzedawcą mebli czy księdzem spowiednikiem – poszukuje przyczyny zatracania tej ważnej umiejętności. Pokazuje, jak duże znaczenie ma poświęcanie komuś czasu i uwagi. Dowodzi, że obecny kryzys komunikacyjny doprowadził do epidemii samotności, a izolacja społeczna jest dla nas tak szkodliwa jak alkoholizm i przyczynia się do rozwoju zbierającej coraz większe żniwo depresji.

W ogóle mnie nie słuchasz! - ebook

33,39 zł 35,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Alek/2023-07-01

    Ciekawa książka o tym jak we właściwy sposób słuchać naszych rozmówców, w skrócie chodzi o to, żeby nie przerywać i być empatycznym. Niby nic nowego, ale czyta się to dosyć dobrze.

1 - 1 z 1 opinii