Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Walka z szatanem – ebook

CENA NEXTO

STEFAN ŻEROMSKI  

20.05.2016

01.01.2015

polski

KtoCzyta.pl

9788379034284

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Trylogia „ Walka z szatanem ” Stefana Żeromskiego złożona z powieści: „Nawracanie Judasza”, „Zamieć” i „Charitas”. Obejmuje panoramę życia polskiego w okresie przedwojennym i w latach pierwszej wojny światowej.

Trylogia przedstawia historię młodego architekta Ryszarda Nienaskiego, który podejmuje samotną „walkę z szatanem” o sprawiedliwszy świat. Symbolem jego dążeń społecznych jest m.in. niedoprowadzony do końca projekt odbudowy starego zboru ariańskiego i stworzenia w nim ludowego ośrodka oświatowego.

Z właściwą sobie finezją przedstawił pisarz wątki romansowe. Wyróżniają się także obrazy życia – czy to wielkomiejskiego Paryża, czy prowincjonalnej galicyjskiej Posuchy – oraz obrazy wojny, kreślone z pasją wyrażającą antywojenny protest pisarza. Niektóre części utworu utrzymane są w poetyce drapieżnego naturalizmu.

Walka z szatanem - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Regina Nagadowska/2017-07-13

  Pewnie wszyscy sądzą, że trąci myszką. A tu nic z tych rzeczy. Naprawdę warto przeczytać. Fascynujące opowieści o architekturze, o tym, jak kształtowało się europejskie lewactwo, o idei świętego brata Alberta (czyli o kryzysie Europy, który wcale nie zaczął się dopiero teraz). Także jeśli kogoś interesuje ewolucja poglądów samego Żeromskiego.
  Fascynujące były także losy wydawania tej powieści - dlatego druga część - nieco dziwna, ale jednocześnie to kopalnia wiedzy o obyczajowości początków XX wieku. O funkcjonowaniu giełdy, modzie i losach Polaków.
  A poza tym te stylistyczne szarże Żeromskiego!

1 - 1 z 1 opinii