Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wielki Gatsby – ebook

CENA NEXTO

Francis Scott Fitzgerald  

08.03.2022

08.03.2022

polski

PWH Siedmioróg

978-83-8279-071-9

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Powieść społeczno-obyczajowa amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda Wielki Gatsby należy do kanonu literatury światowej. Akcja powieści rozgrywa się w bogatej nowojorskiej dzielnicy Long Island w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Kanwą, wokół której splatają się inne wątki powieści, jest skomplikowana i pełna intryg i dramatów miłość self-made mana, tytułowego Gatsby’ego, do należącej do tradycyjnych elit amerykańskich zamężnej Daisy Buchanan.

Powieść Fitzgeralda uważana jest za najdoskonalszy obraz literacki tak zwanych szalonych lat dwudziestych w Ameryce, czyli epoki jazzu, art déco, prosperity gospodarczej i... upadku obyczajów, który rozpoczyna się w cywilizacji zachodniej w następstwie pierwszej wojny światowej.

Wielki Gatsby jest obowiązkową lekturą szkolną w Stanach Zjednoczonych, został wpisany przez Modern Library na drugim miejscu na listę stu najważniejszych powieści anglojęzycznych XX wieku, znajduje się na prestiżowej liście 100 książek XX wieku pisma „Le Monde”. Powieść była przedmiotem kilku inscenizacji filmowych, ostatniej z 2013 roku z Leonardem DiCaprio w roli Jay’a Gatsby’ego.

Wielki Gatsby - ebook

15,75 zł 17,50 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!