Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wszyscy jesteśmy cyborgami – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Michał R. Wiśniewski  

30.10.2019

30.10.2019

polski

248

Czarne

9788380499539

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Wchodząc w XXI wiek Polska – jak i cały świat – stała się areną cyfrowej rewolucji. Komputery z fantastycznych wizji przeobraziły się w przedmioty codziennego użytku. Bezgłośny światłowód wyparł skrzeczące modemy, a pokolenie MTV, zbiorowy umysł zjednoczony przed telewizorem, ustąpiło przed pokoleniem Neo, cyborgami połączonymi z komputerami – i sobą nawzajem. Miłość, polityka, kultura, media – globalna sieć odmieniła wszystko. Internet stał się „miejscem”, w którym żyjemy, bawimy się, kochamy, walczymy i nienawidzimy. Czytamy fake newsy, tweetujemy, share’ujemy kontent, lajkujemy… Stanowimy konglomerat umysłów, ciał i maszyn.

Wszyscy jesteśmy połączeni. Wszyscy jesteśmy cyborgami.

Wszyscy jesteśmy cyborgami - ebook

25,95 zł 27,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:4
  Jędrek/2020-09-10

  Bardzo ciekawie pisze Wiśniewski o zagrożeniach płynących z internetu, ale za dużo tam przykładów rodem z MTV, to zupełnie nie moja bajka, niemniej książka dobra.

 • Ocena:5
  Karol/2019-11-23

  Lektura książki to prawdziwa podróż w przeszłość, od początków internetu do dnia dzisiejszego. Autor pełni w książce rolę swoistego kronikarza sieci. Jej myślą przewodnią jest ciągłość pomiędzy telewizją a internetem. Michał R. Wiśniewski ukazuje płynne przejście naszej kultury masowej od pokolenia telewizji do pokolenia sieci. Sam był naocznym świadkiem i użytkownikiem tych zmian. Zamieszkał w internecie ponad 20 lat temu. Poznał w nim tysiące ludzi, z którymi spędził mnóstwo czasu.
  Autor w przystępnej formie omawia i wyjaśnia wiele zjawisk i instytucji związanych z internetem jak usenet, 4chan, dzienniki sieciowe (blogi), memy, nicki, dzielenie się w sieci informacjami należącymi do dzieci (sharenting), internet trzeciego wieku, bezpieczeństwo w sieci, trolling, fake newsy i wiele, wiele innych.
  Książka zawiera mnóstwo anegdotek, zarówno z internetowego życia autora, jak też takich, które związane są bezpośrednio z wydarzeniami publicznymi w wirtualnym świecie.
  Prawdopodobnie pokolenie urodzonych ze smartfonem w ręku nie znajdzie w książce zbyt wiele odkrywczych treści. Jednak książka z pewnością pomoże starszym, analogowym pokoleniom lepiej zrozumieć dzieci i wnuki.

1 - 2 z 2 opinii