Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wybawiciel – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Jo Nesbo  

10.12.2013

27.03.2013

polski

432

Wydawnictwo Dolnośląskie

9788324593293

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia - choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nieprzystosowany do życia nałogowy palacz i alkoholik. Przed wyrzuceniem na bruk chroni go jednak to, że jest niezwykle inteligentnym i efektywnym policjantem. Ma także parasol ochronny, który rozpina nad nim Bjarne Moller, jego przyjaciel i bezpośredni przełożony.

Harry Hole znany jest z wcześniejszych książek Nesbo (Trylogia z Oslo: "Czerwone Gardło", "Trzeci klucz" i "Pentagram").

Wybawiciel - ebook

30,60 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Jakub/2017-10-05

  Kolejny raz dzięki książce Nesbo spędziłem dodatkowy czas na szukaniu informacji na temat tła powieści. Tym razem mogłem uzupełnić swoją wiedzę w zakresie wojen wywołanych rozpadem Jugosławii oraz oryginalnej struktury misji Armii Zbawienia. Scena finałowa na lotnisku w Oslo, to największe zaskoczenie z jakim się spotkałem w książkach tego autora. Bardzo, bardzo dobry kryminał.

 • Ocena:5
  Wojciech Sztypka/2014-03-24

  Wciągający, nieprzewidywalny thriller. W nietuzinkowy sposób powiązany z historiami znanymi z poprzednich książek Jo Nesbø. Rzucający nowe światło na znane już wątki historii Harrego Hole. Autor zagłębiający się w mroczne aspekty osobowości spowitej siecią uzależnienia, spętanej dewiacjami, jest w swoim warsztacie nieodgadniony i przez to niesamowity!
  Odraza, fascynacja, ciekawość poznania, mimowolna wiara w dobro... i niepisany kodeks Harrego.
  Mogę nie lubić Harrego. Mogę go uwielbiać. Mogę go potępiać i mogę mu współczuć. W tej historii będzie mu to na pewno doskonale obojętne, a on sam po prostu i na pewno - zrobi swoje. Kierując się sobie tylko znanymi regułami.

1 - 2 z 2 opinii