Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wymyślone miasto Lwów – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Ziemowit Szczerek  

12.10.2022

12.10.2022

polski

248

Czarne

9788381915977

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Lwów – ukraiński, polski, galicyjski, austriacki, austro-węgierski, żydowski, europejski, poradziecki… To miasto jest jak kostka Rubika, nie jest łatwo rozdzielić poszczególne kolory i zbudować jednolitą ściankę. A wielu próbowało! Zwykle tożsamości mieszają się ze sobą, tworząc obraz fascynujący i nieoczywisty. I zmienny – bo to miasto, które ciągle wymyśla siebie od nowa.

Dla Ziemowita Szczerka Lwów to po prostu jego miasto. Miejsce, które zna od lat i w którym czuje się u siebie. Pisze o jego historii, bolączkach, zmianach, bohaterach pierwszego, drugiego i trzeciego planu. Patrzy mu prosto w twarz – zarówno wtedy, kiedy Lwów nakłada przykrywający wszystko makijaż sceniczny, jak i wtedy, kiedy miasto nad ranem z trudem dochodzi do siebie po nocnej hulance.

„Czasem nam się wydaje, że wiemy już wszystko o Lwowie, tyle książek wydano w ostatnich dekadach. A tu Ziemowit Szczerek pokazuje nam miasto i jego mieszkańców z mało znanej strony, jego bolesną historię, bogatą, różnojęzyczną kulturę, ale też bujne życie w biednych dzielnicach. Wspaniała książka, którą gorąco polecam.” Martin Pollack

Wymyślone miasto Lwów - ebook

29,67 zł 31,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Alek/2022-11-09

    Opowiada Szczerek o historii i współczesności Lwowa, miasta tak bliskiego sercu wielu Polaków. Zwłaszcza jego opowieści o powojennych losach miasta są bardzo ciekawe. Pokazuje, że to miasto jest obecnie ważnym centrum ukraińskiej kultury, najbardziej europejskim z ukraińskich miast. Z drugiej strony duch Galicji jest wciąż obecny we Lwowie. Bardzo ciekawa lektura.

1 - 1 z 1 opinii