Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wyspa Camino – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

John Grisham  

24.04.2019

24.04.2019

polski

368

Wydawnictwo Albatros

978-83-8125-642-1

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Świat książek może być o wiele bardziej mroczny i niebezpieczny, niż ci się wydaje…

Białe kruki, niepozorni antykwariusze i niebanalna historia kryminalna!

Księgarnia, szelest przewracanych kartek, usypiająca atmosfera… Nudno, prawda? A co, jeżeli ten spokojny, pokryty kurzem świat ma drugie oblicze? Pełne złodziei, handlarzy trefnymi białymi krukami, romansów, zdrad i spisków..? Zaczyna się od skoku. Udanego – przestępcy kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton manuskrypty.

Dziwna kradzież? Niekoniecznie. To skarb – zostały ubezpieczone na 25 milionów dolarów…

Czy cokolwiek może łączyć ten brawurowy skok z niepozornym Bruce’em Cable’em, który prowadzi księgarnię w sennym miasteczku Santa Rosa na wyspie Camino? Niewielu ludzi wie, że Bruce prawdziwe pieniądze zarabia na handlu białymi krukami. Być może dowie się tego Mercer Mann, młoda pisarka z problemami finansowymi, która zostaje wynajęta przez tajemniczą kobietę zlecającą jej poznanie sekretów księgarza…

Wyspa Camino - ebook

29,76 zł 32,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Karol/2019-05-21

  Pierwsza część książki to opis sprawnie zorganizowanego napadu. Złodzieje wykradają 5 bezcennych rękopisów Fitzgeralda z biblioteki Firestone'a na Uniwersytecie Princeton. Członkowie gangu szybko ulotnili się z łupem. FBI po kilku dniach aresztuje dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w kradzieży. I na tym koniec szybkiego sukcesu FBI. Śledztwo utyka w martwym punkcie. Aresztowani gangsterzy milczą. FBI nie znajduje żadnych śladów, które doprowadziłyby do pozostałych wspólników, ani też do rękopisów.
  Akcja książki przenosi się na wyspę Camino położoną na północ od Jacksonville na Florydzie. Znajduje się tam mała księgarnia, której właścicielem jest Bruce Cable. Prowadzi księgarnię, która dodatkowo jest też centrum lokalnej społeczności literackiej i artystycznej na wyspie. Księgarz jest znanym kolekcjonerem białych kruków.
  Drugi wątek fabuły związany jest z Mercer Mann, pisarką, która wcześniej odniosła sukces po napisaniu swojej pierwszej książki. Obecnie została zwolniona z pracy w college'u z powodu cięć budżetowych. Ma też niespłacony kredyt studencki. Podchodzi do niej kobieta, która pracuje dla firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczone były skradzione rękopisy. Zatrudnia Mercer, aby ta wtopiła się w lokalną scenę literacką i zbliżyła do Bruce'a Cable, podejrzewanego o posiadanie skradzionych rękopisów. Mercer wiele razy spędzała wakacje letnie na wyspie Camino ze swoją ukochaną babcią, więc nie będzie podejrzewana o szpiegowanie. Czy Mercer uda się wykonać powierzone zadania? To zabawna i dobrze napisana książka, która nauczyła mnie czegoś o świecie książki i cieszę się, że ją przeczytałem.

1 - 1 z 1 opinii